چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

در دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛

نشست بررسی موارد کودک آزاری در استان مازندران و راهکارهای پیش رو برگزار شد

image.jpeg

به همت "کانون خیریه نهال" معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اولین نشست بررسی موارد کودک آزاری در استان مازندران و راهکارهای پیش رو در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا مازندران، اولین نشست از سلسله نشست‌های کودک آزاری در سکونت‌گاه‌های فقیرنشین در مازندران با حضور "علیمحمدی" کارشناس اجتماعی، "پورمحمدیان" مددکار اجتماعی و "طالبی" کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سالن جلسات معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای نشست حضار به تماشای مستند "کرمانشاه ۸ ریشتری" ،که در ارتباط با کودک آزاری های کرمانشاه تهیه شده بود، نشستند. سپس "پورمحمدیان" درباره انواع کودک آزاری ها که در پژوهش‌ها بررسی شده است،صحبت کردند و پس از آن درباره‌ی شرایط نامساعد سکونت گاه‌های فقیرنشین از نظر بهداشتی و نبود زیر ساخت های آموزشی و عدم توجه به ساختار کالبدی محله مانند بافت خیابان ها و خانه ها که خود بستر را برای کودک آزاری و تشدید آن فراهم میکند توضیح دادند.

در ادامه عوامل مختلف زمینه ساز کودک آزاری از جمله فقر، اعتیاد، کار کودک، مهاجرت های فراوان و شرایط نامساعد اقتصادی در محله های مازندران مورد بحث قرار گرفت. همچنین کارشناسان درباره‌ی تجربیات موفق و ناموفق سخن گفته و در باره لزوم همکاری ارگان‌های مختلف ازجمله بهزیستی و اورژانس اجتماعی توضیح دادند و در پایان این نشست به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.