شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹

در دانشگاه علوم پزشکی ایلام انجام شد:

تقدیر از تلاش‌های یک ساله دکتر کریم همتی

تقدیر از تلا‌ش‌های یک ساله دکتر کریم همتی

در مراسمی و با حضور معاونان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، از زحمات و تلاش‌های یکساله دکتر کریم همتی در سمت ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر شد.

به گزارش مفدا ایلام، در ابتدای این مراسم معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به نزدیک شدن به ماه بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی، نماد مردمسالاری دینی است و برنامه‌ای هم که ما امروز اجرا می‌کنیم در راستای بزرگداشت و قدردانی از زحمات یکساله شخصی است که با ورود خود، خون تازه‌ای به رگ‌های دانشگاه علوم پزشکی تزریق کرده است.

دکتر روح‌اله استاک ادامه داد: همیشه حفظ هویت برای هر کشوری مهم است و ما حفظ هویت را مدیون فردوسی بزرگ هستیم و الان که داریم این برنامه را اجرا می‌کنیم به همین خاطر است یعنی رسالت حوزه فرهنگی همین است.

دکتر استاک با بیان اینکه نمی‌خواهم کار مقایسه‌ای با گذشته انجام دهم گفت: نمی‌خواهم به این حوزه ورود کنم که در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است ولی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در یک سال گذشته و به واسطه دکتر همتی صاحب یک هویت جدیدی شده است.

وی عناصر گفتمانی این هویت جدید را سختکوشی و تلاش، پاکدستی و عشق به توسعه همه جانبه استان ذکر کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی در خاتمه و خطاب به دکتر همتی عنوان کرد: ما اگر اینجا جمع شده‌ایم و این برنامه را ترتیب داده‌ایم بخاطر توسعه استان است و در این لحظه می‌خواهیم دو نماد معنوی را تقدیم شما کنیم تا هر موقع و هر جا اینها را دیدید بدانید که نماد یک هویت هستید و تلاشتان در راستای کمک به استان و مردم آن چند برابر شود.

در ادامه این مراسم یک پرتره چهره نقاشی شده دکتر همتی و یک تندیس به وی اهدا گردید.

دکتر کریم همتی هم با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم اظهار داشت: من تا این لحظه نمی‌دانستم که این جلسه به چه خاطر است چون عنوان هم‌اندیشی را برای آن انتخاب کرده بودند و من نیز به همین نیت در آن شرکت کردم و اصلاً به برگزاری آن راضی نبودم و فقط یک چیز مرا خوشحال می‌کمد و آن نیز رضایت مردم از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است.

دکتر همتی با اشاره به دوران مدیریت یکساله‌اش بر دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تک تک ساعات و لحظات این یکسال از خانواده دور بوده‌ام و بابت فشارهایی که روی من بوده است هم اذیت شده‌ام و به خود وزیر هم گفتم که وقتی می‌خواستم به ایلام بیایم راضی نبودم ولی چیزی که برایم لذتبخش بوده این است که ایلام را به نحو شایسته‌ای به کشور معرفی کردیم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در جلسه روسای دانشگاه‌ها چند نفر صحبت کنند حتماً یکی از آنها ایلام خواهد بود و هر جایی هم که قدر و منزلتی بوده است ایلام را در نظر گرفته‌اند و به هیچ عنوان اینها به یک شخص ارتباط ندارد بلکه یک کار تیمی و منسجم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با عنوان کردن این نکته که افرادی که با ما کار می‌کنند هیچ حاشیه‌ای ندارند تصریح کرد: من همین الان می‌توانم با صدای بلند بگویم و البته می‌گویم که این افراد نه مشکل رفتاری دارند و نه مشکل اخلاقی دارند و نه مشکل مالی دارند و این عملکرد یکساله حاصل تلاش تک تک دوستان در تیم مدیریتی بوده و منحصر به یک شخص نیست و همواره عظمت خداوند در همه کارها مدنظر ما بوده است.

دکتر همتی با اشاره به حضور تیم‌های خیریه پزشکی در استان جهت خدمت به اقشار آسیب‌پذیر اظهار داشت: مردم ما اینها را می‌بینند و قدردان هستند و من هم قدردان زحمات شما دوستان هستم و جلسه امروز هم از این حیث خوب است که دور هم هستیم و با صدای بلند هم می‌گوییم که هم پاکدستیم، هم پاکدامنیم و اهل هیچ داستانی هم نیستیم.

وی با ذکر این نکته که سیاست را در کار دخالت نداده است، گفت: فردا که انتخابات برگزار شود همه ما سیاسی می‌شویم و هرکدام جانب شخص یا جناح خاصی را می‌گیریم ولی آیا دیده‌اید که در طول این یکسال کار سیاسی کرده باشیم و یا کاری که ذره‌ای رنگ و بوی سیاسی داشته باشد را انجام دهیم و یا دنبال این باشیم که سر مردم را کلاه بگذاریم؟

همتی با اشاره به برگزاری مراسم سفیدپوشان افلاکی در آذرماه تصریح کرد: در برنامه‌ای که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و در راستای احترام به شهدای جامعه علوم پزشکی برگزار شد دیدیم که امام جمعه، استاندار و فرماندهان ارشد سپاه حضور داشتند و آن شب هیچکدام از آنها دوست نداشتند برنامه را ترک کنند و حتی استاندار هم علیرغم وضعیت نامناسب جسمی حدود سه ساعت در مراسم حضور داشت و آنجا همه متوجه شدند که ما دنبال کار سیاسی نیستیم و همه نیز به همین خاطر کار می‌کنند و هیچگونه چشمداشتی جهت گرفتن پست و مقام ندارند.

دکتر همتی در خاتمه صحبت‌های خود با اشاره به کارهای انجام شده و جذب اعتبارات برای استان هم گفت: هر کاری برای ایلام بکنیم باز هم کم است و خداوند به همه ما توفیق بدهد تا در راه توسعه و پیشرفت این استان قدم برداریم و جا دارد تا بار دیگر از همه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، از معاونین گرفته تا بهورزان تشکر و قدردانی نمایم.

معاون آموزشی دانشگاه هم در این جلسه با قرائت شعری از سهراب سپهری خدمات دکتر همتی را ماندگار دانست و اظهار داشت: امروز اسم‌های مختلفی مانند جشم یک سالگی مدیریت دانشگاه را دیدم اما واقعیت این است که قرار بود تا دور هم جمع شویم و قبل از اینکه از دکتر همتی تشکر کنم از تک تک مدیران خوب دانشگاه، از معاونین و مدیران میانی آنها، روسای بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشتی تشکر ویژه دارم چون اگر ما امروز از دکتر همتی به عنوان نماد دانشگاه علوم پزشکی قدردانی می‌کنیم به خاطر این است که ایشان همکاران بسیار خوبی داشته‌اند.

دکتر رضا ولیزاده ضمن بیان خاطره‌ای از دوران قبل از مدیریت دکتر همتی گفت: یکی از کارهای بسیار بزرگی که دکتر همتی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام جا گذاشته‌اند ساختن مدیریت و دادن پر و بال به امثال ماست و اگر ما الان برخلاف گذشته به استانداری برویم خواهیم دید که دانشگاه علوم پزشکی جایگاه خاصی دارد و اکنون به جایگاه واقعی خود رسیده است.

وی با ذکر اینکه زمانی می‌گفتند حیف که در دانشگاه علوم پزشکی ایلام کسی را ندارد، اظهار داشت: من خودم را شاگرد دکتر همتی می‌دانم و در زمان ایشان دو پیشنهاد مدیریتی داشته‌ام و چنین موضوعی نشانه این است که دکتر همتی بنده را به عنوان گزینه مطرح کرده است و دکتر همتی فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی را به اسم مدیران مطرح می‌کند و در قیاس با زمانی که می‌گفتند حیف دانشگاه کسی را ندارد الان به دکتر همتی می‌گویند فلان معاون دانشگاه را برای فلان پست مدیریتی می‌خواهیم و نکته جالب اینجاست که آن معاون هم نمی‌خواهد از این مجموعه برود.

دکتر ولیزاده در ادامه صحبت‌های خود با بیان وضعیت طرح‌های عمرانی دانشگاه تصریح کرد: اگر کارهای عمرانی و زیربنایی که در دانشگاه انجام شده است را بازگو کنیم خواهیم دید که در این زمینه انقلابی صورت گرفته است و دکتر همتی تعداد ۹۳ مورد از طرح‌های عمرانی را که راکد مانده بودند در این شرایط تحریم‌ها و کمبود اعتبارات فعال کرده است و به هر گوشه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی نگاه کنیم خواهیم دید که چیزی به آن اضافه شده است و البته شکی نیست که به برخی چیزها هم دست نیافته‌ایم.

وی ادامه داد: من دو سال پیش حساب کردم با اعتباراتی که برای بیمارستان ۳۷۴ تختخوابی گذاشته بودند بین نه تا ده سال طول می‌کشید که آنرا بصورت فیزیکی تحویل بگیریم و این بیخود نبود که در دوره جدید می‌گفتند اعتبار و تخصیص‌ها برای این بیمارستان انجام گرفته است و الان شمارش معکوس برای تحویل فیزیکی آن آغاز شده است و اجازه داده‌اند تا پیگیری برای تجهیز آن صورت گیرد و براساس تقویم سازمان مدیریت و برنامه ریزی، تا اواسط سال ۹۸ تحویل فیزیکی خواهد شد و این ثمره همان دوندگی‌هاست.

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه عنوان کرد: بازگو کردن افتخارات و توفیقات دانشگاه علوم پزشکی ایلام ستودن دکتر همتی نیست بلکه برخی مدیران در طول یکسال گذشته با مدیریت ایشان کارهایی را انجام داده‌اند و هیچ منتی هم بر سر مردم ندارند بلکه خدمات واقعی نظام را آورده و به مردم نشان داده‌ایم و این پیام که نظام، متعلق به محرومان است را اندکی شفاف کرده‌ایم و امید داریم که این چهره با تلاش مدیران، نورانی‌تر شود اما چیزی که من از بقیه عزیزان می‌خواهم این است که خودمان را آسیب شناسی کنیم و ببینیم که در چه جاهایی نیاز به نهیب داریم و در چه جاهایی باید بیشتر کار کنیم و البته دوست دارم هرجا و به هر طریقی که توانستیم نهادهای خیریه مانند موسسه محکم را به ایلام بیاوریم و قبول دارم که با این عمل، کار برخی معاونت‌ها مثل معاونت درمان زیاد خواهد شد ولی ارزش آن زیاد و ماندگار خواهد بود.

دکتر ولیزاده در خاتمه صحبت‌های خود اشاره‌ای هم به حوزه تحت مدیریت خود داشت و گفت: اگر بخواهیم در حوزه آموزش به توفیقات دانشگاه اشاره کنم در دیدار با دکتر لاریجانی و علیرغم نبود اعتبارات، ما سه برابر بیشتر پول گرفتیم و بدون اینکه یک ریال سرمایه‌گذاری کنیم مرکز آزمون الکترونیکی را با ۱۲۸ رایانه راه‌اندازی می‌کنیم.

در ادامه این مراسم هم هر کدام از معاونت‌های دانشگاه و نیز روسای برخی شبکه‌های بهداشت و نیز مشاور جوان و نماینده سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت هم به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون عملکرد دانشگاه علوم پزشکی ایلام و نیز مدیریت دکتر همتی پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.