چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷

برگزاری کارگاه ویژه کانون های هنرهای نمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اهواز

کارگاه های هنرهای نمایشی اهواز 88%

کارگاه های دو روزه فیلم سازی و تئاتر ویژه دبیران کانون های دانشجویی هنرهای نمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.
 یکشنبه 28 آذرماه 95 کارگاه فیلم سازی با حضور امین اشرفی کارگردان و فیلمساز و تدوینگر سینما و تلویزیون برگزار شد.
اشرفی در خصوص کارگاه آموزش فیلمسازی، گفت: امروز با تا حدودی توانستیم تکنیک های اولیه فیلمسازی، ایده های خلاق، تبدیل ایده به طرح و فیلمنامه، تجزیه و تحلیل فیلمنامه و کارگردانی اثر، اوصول اولیه کارگردانی فیلم و درکل از ایده تا فیلم را کارکنیم.

وی با تشکر از میزبانی خوب دانشگاه علوم پزشکی اهواز، اظهار داشت: هدف از این کارگاه ارتقائ سطح سواد عمومی دانشجویان از فیلمسازی بوده است و بعد از بعد از کارگاه نیز طی این دو روز که در اهواز با دانشجویان عزیز هستیم طرح های مختلفی را ارائه دادند و روی آنها کار کردیم تا بتوانیم یک جشنواره پویاتری داشته باشیم.

 دوشنبه 29 آذرماه 95 کارگاه تئاتر با حضور احسان ملکی کارشناس هنری وزارت بهداشت درمان و کارگردان تئاتر ویژه دبیران کانون های هنر های نمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

ملکی در حاشیه این کارگاه گفت: کارگاه در صبح و عصر بود و روی دو مبحث کارگردانی تئاتر و بازیگری کار شد و توانستیم با مثال های عینی و کاربردی در کار خود دانشجویان و نوع برخورد با مقوله های کاری آنها و همچنین سعی شد به سمت بازیگری تکنیکی پیش برویم و آموزش های در این رابطه را به دانشجویان ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: بسیار جالب است که دانشجویان علوم پزشکی چنین علاقمند به هنر باشند بطوری که هنر دغدغه اصلی آنها بشود و سوالات و ایده های را در کارگاه مطرح میکردند که در دنیای حرفه ای مطرح میشوند و این تبلور انرژی در دانشجویان علوم پزشکی نشان از وقوع اتفاقات خوبی در دنیای هنر و تئاتر دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.