دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴

رییس گروه آموزش سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،خبرداد:

نقش بی بدیل انجمن های علمی دانشجویی در ارتقای سلامت جامعه

عکس ۱

رییس گروه آموزش سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، درنشست با دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گفت: انجمن های علمی دانشجویی می توانند بازوهای اجرایی معاونت بهداشتی در ارتقای سلامت باشند.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر آتوسا رهبر رییس گروه آموزش سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، درنشست با دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه  با بیان اینکه انجمن های علمی دانشجویی می توانند بازوهای اجرایی معاونت بهداشتی در ارتقای سلامت باشند اظهار کرد: تلاش جهت ارتقای سلامت عمومی هدف مشترک  همه مااست.

وی ادامه داد: در سال های دور سطح اول مراقبت ها خانه های بهداشت بود که در آن بهورزان ارائه خدمت می کردند اما با اجرای برنامه ملی خودمراقبتی، اولین سطح خدمات، خانه است و اولین ارائه دهنده خدمات، سفیران سلامت هستند.

رییس گروه آموزش سلامت مرکز بهداشت استان ادامه داد: سفیر سلامت کسی است که داوطلبانه می آید و آموزش هایی می بیند و سپس اندوخته های خود را در اختیار عده ای قرار می دهد و سفیران سلامت در سطوح مختلفی از جمله، خانوار، دانش آموزش و... ارایه خدمت می کنند که سفیر سلامت دانشجو یکی از این موارد است.

وی ادامه داد: در این راستا تعدادی از دانشجویان داوطلب می شوند و در زمینه خودمراقبتی آموزش می بینند و آزمون می دهند و برای آنها کارت سفیر سلامت صادر می شود، سپس به عده ای از دانشجویان تحت پوشش خود، آموخته ها را آموزش می دهند.

رهبر اظهار داشت: بسیار ارزشمند است که ما برای افراد جامعه مان احساس مسوولیت می کنیم.

رییس گروه آموزش سلامت ابراز امیدواری کرد که انجمن های علمی دانشجویی بتوانند در زمینه سازماندهی سفیران سلامت دانشجو در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان معاونت بهداشتی را یاری دهند.

درادامه  این جلسه دبیران انجمن های علمی دانشجویی نیز به ارائه نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.