دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸

افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر با حضور وزیر بهداشت و درمان

سفر وزیر بهداشت به ایرانشهر

وزیر بهداشت به منظور حضور در مراسم آغاز عملیات ساخت بزرگترین بیمارستان جنوب شرق کشور در چابهار، دیروز وارد استان سیستان و بلوچستان شد

 به گزارش مفدا ایرانشهر به نقل از وبدا ایرانشهر، وزیر بهداشت به منظور حضور در مراسم آغاز عملیات ساخت بزرگترین بیمارستان جنوب شرق کشور در چابهار، دیروز وارد استان سیستان و بلوچستان شد

بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار در زمینی به مساحت ۲۳۰ هزار متر مربع در محدوده منطقه آزاد چابهار با کاربری آموزشی - درمانی در مدت ۳ سال در ۱۳ طبقه و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبباء ساخته خواهد شد.

♦چهار پروژه بهداشتی و درمانی شهرستان نیکشهر شامل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی، بخش LDR، سی تی اسکن بیمارستان محمد رسول الله و مجموعه مسکونی ۶ واحدی متخصصین این شهرستان است

♦عملیات ساخت کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی نیکشهر در زمینی به مساحت ۱۶۲۰ متر مربع از سال ۹۴ آغاز شده و برای ساخت و تجهیز آن بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار، هزینه شده است.

♦در این کلینیک ۲۰ پزشک متخصص، خدمات مورد نیاز مردم در حوزه های داخلی، جراحی، دیابت، نورولوژی، ارتوپدی، اطفال،زنان، رادیولوژی و سونوگرافی را ارائه می کنند.

♦بخش LDR )واحدهای اختصاصی زایمان) بیمارستان محمد رسول الله (ص) نیکشهر نیز که عملیات ساخت آن از سال ۹۵ در زمینی با زیربنای ۱۱۵۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز شده بود، با ۱۲ اتاق زایمان به بهره برداری رسید.

♦سی تی اسکن این بیمارستان نیز با مشارکت بخش غیردولتی و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان راه اندازی شده است و یک متخصص سونوگرافی نیز در این بخش، فعالیت داشته و خدمات درمانی مورد نیاز را به مردم ارائه می دهد.

♦مجموعه ۶ واحدی متخصصین نیکشهر در زمینی با زیربنای ۵۲۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  و با تجهیزات کامل به بهره برداری رسید.

در ادامه سفر وزیربهداشت و درمان به حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر،پس از کلنگزنی بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی ایرانشهر پنج پروژه بهداشتی درمانی در ایرانشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه ها شامل کلینیک ویژه تخصصی وحدت ایرانشهر، مرکز غربالگری تشخیص و درمان سرطان، ستاد مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی، مراکز خدمات جامع سلامت ۳ و ۴ شهری برکت ایرانشهر با مجموع زیربنا ۴هزارمترمربع اعتبار بالغ بر شانزده میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح همزمان ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیاردتومان بصورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر بهداشت و درمان

آخرین ایستگاه سفر وزیر بهداشت و درمان به حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر جشنواره ای از افتتاح ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی سطح دانشکده و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیاردتومان به همراه داشت.

این پروژه ها شامل ۳۴ پروژه بهداشتی و ۱۳ پروژه درمانی بود که از شاخص ترین این پروژه ها میتوان به مراکز درمان بستر دلگان و فنوج،آزمایشگاه رفرانس فنوج و سرباز،مرکز فوریتهای پزشکی فنوج،ستاد شبکه بهداشت و درمان فنوج،مرکز خدمات جامع سلامت تلنگ قصرقند و بلوک زایمانی بیمارستان ولایت سرباز اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.