یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹

چهارمین اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در ترم جاری برگزار شد

اردوی جهادی

دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه توانستند خدمات قابل توجه‌ پزشکی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی طی اردوی دو روز به اهالی روستای مرغزار از توابع شهرستان تربت حیدریه ارائه دهند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه جمال کارگر، دبیر کانون جهادگران سلامت  در گفت و گو با خبرنگار مفدا عنوان کرد:گروه جهادی از کانون دانشجویی مشارکتهای اجتماعی، بسیج دانشجویی شهید اژدری و جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در چهار کارگروه مختلف پزشکی، دندانپزشکی، فرهنگی، آموزشی و طی اردوی دو روزه در ۲۸ و۲۹ آذر ماه در روستای مرغزار از توابع شهرستان تربت حیدریه به خدمت پرداختند.

وی افزود:از جمله خدماتی که در این اردو به ساکنان روستا ارائه شد میتوان به انجام غربالگری قند خون و فشار خون،  برگزاری کلاسهای آموزشی( با موضوعات بیماری‌های زنان، تغذیه مناسب، کمک های اولیه )، حضور پزشک متخصص قلب ، دندانپزشک و پزشک عمومی در میان دانشجویان جهادگرو غربالگری ویژه عشایر و همچنین برپایی چادر هلال‌احمر جهت غربالگری سایر افراد باقیمانده در کارگروه پزشکی اشاره کرد.

کارگر ادامه داد: برگزاری کلاس‌های آموزشی مرتبط با بهداشت دهان و دندان، معاینه و ترمیم دندان را میتوان از خدمات کارگروه دندانپزشکی دانست، همچنین در کارگروه فرهنگی شاهد خدماتی نظیر برگزاری کلاس آموزشی برای اهالی روستا به خصوص کودکان، دانش‌آموزان، نوجوانان و بانوان با محتوایی شامل آموزش احکام، حفظ، ترتیل و روخوانی قرآن، قصه‌گویی، آموزش بهداشت، پرورش خلاقیت (نقاشی، رنگ‌آمیزی )، مسابقات کتابخوانی، کارگاه‌های هنری، ورزش و سرگرمی بودیم.

سید حمید حسینی، مدیر فرهنگی،در خصوص اردو های جهادی بیان کرد: یکی از مهم ترین عرصه های فعالیت گروه های جهادی، عرصه فرهنگی است. تعریف مان از فعالیت فرهنگی شامل مجموعه ی فعالیت هایی است که با هدف رشد روحیه ی جهادی دانشجویان و تامین نیاز های مردم مناطق محروم صورت میگیرد.

وی در ادامه اظهار داشت:با توجه به تاثیر گذاری گروه های جهادی و حساسیت مخاطب نیاز  است که محتوای برنامه های فرهنگی گروه سازمان یافته، متناسب با نیاز مخاطب و با برنامه ریزی قبلی انتخاب و اجرا شوند همچنین برای اجرای هرچه بهتر برنامه های فرهنگی نیازمندیم تا فرد یا افرادی این مسئولیت را به طور مجزا برعهده بگیرند، که از همان زمان اعلام آمادگی و ثبت نام اردو، این گروه برنامه ریزی های لازم را آغاز  کند.

لازم به ذکر است اردوی جهادی به روستای مرغزار چهارمین اردوی جهادی در ترم جاری است و تاکنون بیش از تعداد پزشک و تعداد دانشجو در این اردوها مشارکت داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.