پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی :

فعالیت های پژوهشی باید مبتنی بر نیاز ها واولویت های اصلی جامعه باشد

همایش ملی گیاهان دارویی در سبزوار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تحقیقات و پژوهش ها باید باید مبتنی بر نیاز ها واولویت های اصلی وموثر در جهت حل مشکلات مردم و نیازهای جامعه باشد.

به گزارش مفدا سبزوار / دکتر علیرضا مسلم در درهمایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی و طب مکمل در سبزوار ضمن تبریک هفته پژوهش اظهار کرد: پژوهش ها باید مشکلات بهداشتی و درمانی جامعه را مورد بررسی قرار داده با استفاده از راهکارهای علمی در جهت حل آن ها تدبیری اندیشیده شود.

رئیس دانشگاه در این همایش با اشاره به وضعیت کنونی حوزه سلامت در دانشگاه  ها و کشور اظهارداشت:  گذر از بحران ها و مشکلات هم تجربه می خواهد و هم تصمیمات به موقع و دقیق  و باید به این دوران به شکل یک فرصت نگاه کنیم که یک تغییر نگرش هم در خود و هم در مردم به حوزه سلامت ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تخصیص اعتبارات به دانشگاهها وضعیت خوبی ندارد، افوزد: در سال جاری 12 میلیارد ریال بودجه پژوهشی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اختصاص یافت که تاکنون هفت میلیارد ریال آن محقق شده است.

دکتر مسلم با بیان اینکه باید در تحقیق‌ها و پژوهش‌ها مشکلات و تحقیقات کاربردی که این مشکلات را به نتیجه برساند مد نظر قرار دهیم، اضافه کرد : امروز مشکلات فراوانی در جامعه وجود دارد وباید پژوهش ها مبتنی بر نیاز کشور و توجه به حل مشکلات انجام شود.

رئیس دانشگاه در ادامه ضمن تاکید براستفاده از پتانسیل دانشجویان در طرح های پژوهشی خاطر نشان کرد:  امید است تا با همکاری  پژوهشگران، اعضا هیات علمی و دیگر مسئولین دانشگاه  شاهد توفیق روز افزون حوزه آموزش و پژوهش و ارتقاء هرچه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی سبزوارباشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.