چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶

حقوق شهروندی

برگزاری جلسه آموزشی حقوق شهروندی ویژه کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مانه و سملقان

image.png

مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر با کارنامه جنایتکارانه خود در تلاشند که با ایران هراسی براندازی نمایند اما ذهی خیال باطل!

به گزارش مفدا خراسان شمالی، دکتر فریمان ابراهیم زاده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، در جلسه آموزش حقوق شهروندی ویژه پرسنل بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مانه و سملقان بیان داشت: با اشاره به اینکه در تقویم ما امروز روز جهانی حقوق بشر است. ضمن گرامی داشت این روز، شاهد آن هستیم که مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر به سرکردگی آمریکا حقوق انسان‌ها را در نقاط مختلف دنیا پایمال می کنند. نمود عینی آن ترور ۱۶تا۱۷شهید ترور توسط جیره خواران و عوامل سرسپرده در کشور است. نمود عینی این پایمال شدن حقوق شهادت مظلومانه شهید محراب آیه الله دستایی است که فردا سالگرد شهادت این شهید والا مقام است و یاد خاطره ایشان را گرامی می داریم. و ازاین مصادیق که آشکارا در تمام نقاط دنیا پایمال شدن حقوق توسط امپریالیسم جهانی صورت می پذیرد بسیار زیاد است و جالب اینکه بسیار مضحکانه است که رئیس جمهور آمریکا ادعای حمایت از حقوق بشر داشته باشد. و متاسفانه با پروژه هایی همچون ایران هراسی تلاش می نمایند نظام مردمی ودینی را براندازی نمایند زهی خیال باطل !باید بدانند که مردم ایران همواره در شرایط گوناگون با پیروی از دستورات مقام معظم رهبری و کمک به اجرای برنامه های دولت در جهت آرمان‌های شهدای عزیز تلاش و کوشش مضاعف خواهند داشت و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حول و قوه الهی جشن خواهیم گرفت .در ادامه اشاره به عبارت پر نغز و زیبای در قرآن کریم «کرمنا بنی آدم » یعنی کرامت دادن به فرزندان آدم گردید و نشان از توجه خاص دین مبین اسلام به حقوق شهروندی است .همچنین در قانون اساسی ایران نیز این مهم مورد توجه خاصی قرار گرفته است بگونه ایکه‌ شانزده اصل قانون اساسی اشاره به حقوقی دارد که بدون هیچگونه قید و شرطی حق همه افراد جامعه است.
در ادامه ضمن تشریح منشور حقوق شهروندی  و برخی نکات کلیدی از شرکت کنندگان درخواست گردید با تلاش و کوشش مضاعف همگی تلاش نماییم که تکریم مردم و حقوق آنان مورد توجه جدی قرار گیرد.در پایان شرکت کنندگان به طرح مسایل و مشکلات و سوالات پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.