سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹

۱۶ آذر روز دانشجو؛

در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان چگونه گذشت؟!

مراسم روز دانشجو

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، فعالیت های مختلفی در جهت گرامیداشت این روز برای دانشجویان انجام شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، فعالیت های مختلفی در جهت گرامیداشت این روز برای دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار گردید.

گفتنی است دکتر محمدرضا حاجی زاده معاون فرهنگی و دانشجویی، مجتبی سجادیان مدیر امور فرهنگی و حمید عمویی مدیر امور دانشجویی به همراه دیگر مسئولان با حضور در سلف و دانشکده ها با دانشجویان از نزدیک دیدار کرده و با اهدای شاخه گل این روز را به دانشجویان تبریک گفتند.

قابل ذکر است به همین مناسبت مورخ ۱۷ آذرماه مراسم گرامیداشت و جشن روز دانشجو با حضور دکتر علی اسماعیلی ندیمی ریاست محترم دانشگاه و دیگر مسئولان نیز در محل سالن ورزشی با حضور حداکثری دانشجویان برگزار گردید که برنامه های اجرا شده در این مراسم از جمله قرائت بیانیه توسط دبیر تشکل انجمن اسلامی دانشجویان، استند آپ کمدی، موسیقی سنتی و پاپ، شعرخوانی و مسابقات و تقدیر از فعالین ادو های جهادی و ورزشی توسط خود دانشجویان ارائه شد. همچنین در این مراسم به قید قرعه به تعداد ۱۶ نفر از دانشجویان کمک هزینه سفر به مشهد مقدس نیز داده شد.

دکتر علی  اسماعیلی ندیمی در این مراسم اظهار داشت :اگر جریان دانشجویی توان تولید فکر و راه انداختن اندیشه را داشته باشد خوب است، اگر دانشجو جنبش دانشجویی و تحلیل و انتقاد آگاهانه داشته باشد خوب است باید پیشرو در ارائه راه حل برای مشکلات اجتماعی باشد و همچنین دانشجو باید درگیر آموزش و پژوهش باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد:هیچ کدام از این کارها جز با مطالعه و تحقیق انجام نمی شود اگر بخواهید یک جریان سیاسی و اندیشه را نقد کنید هیچ راهی وجود ندارد به جز اینکه مطالعه تان بالا ببرید .

وی افزود :جریان های داخل دانشگاه اگر منعکس کننده نظرات جریان های سیاسی بیرون از دانشگاه باشد هیچ هنری نیست اینکه فکر و اندیشه دیگران را در محیط دانشگاه منعکس کنیم نه تنها هنر نیست بلکه سرکوب جنبش دانشجویی می باشد .

اسماعیلی با بیان اینکه دانشجو باید از جامعه الهام بگیرد اذعان داشت :انچه که در طول این سالها اتفاق افتاده است به جز موارد اندکی حاصل فکر ، کار و اندیشه خود دانشگاست .

وی افزود :دانشجویان در بیانیه های خود انچه که دیگران نمیتوانند بزنند از زبان دیگران در این محیط بیان  کرده اند محیط های دانشجویی این جور نبوده است محیط های دانشگاهی محل تولید فکر وارائه راه حل برای مسائل اجتماعی بوده است .

اسماعیلی گفت :کسیکه بخواهد نقد بکند هیچ راه حلی ندارد جز اینکه مطالعه داشته باشد در حالیکه براساس جنبش دانشجویی بخصوص در دهه های ۶۰ و ۷۰ اصلا بسیاری از اندیشه های سیاسی از درون دانشگاه بلند می شد .

دکتر اسماعیلی در پاسخ سوال انتقادی دانشجویان مبنی بر عدم برگزاری جلسات با دانشجویان اینچنین  گفت :  متجاوز از ۱۵ جلسه معاونت مشترک فرهنگی  با تشکل های و گروه های دانشجویی داشتم به نظر نمی رسد که در این حوزه کم توجهی شده باشد .

وی بیان داشت :من به  مشکلات و دغدغه های دانشجویی واقف هستم اینکه برخی می گویند بودجه دانشجویی بوده و در جای دیگر صرف می شود چنین چیزی وجود ندارد.

برنامه دیگری که به مناسب روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان صورت گرفت دیدار با خانواده شهید جوان مدافع حرم حجت الاسلام سعید بیاضی زاده بود.

در این دیدار که با هماهنگی کانون شهدا دانشگاه انجام شد جمعی از دانشجویان با حضور در منزل شهید بیاضی زاده به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

مادر بزرگوار شهید دانشجویان را به زنده نگه داشتن یاد شهدا و دیدار با خانواده های شهدا دعوت نمودند.

در پایان نیز دانشجویان با حضور در محل گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و همچنین از امامزاده محمد صالح شهرستان انار نیز بازدید کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.