دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱

در نشست اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی با معاون وزیر بهداشت مطرح شد

لزوم ارایه تسهیلات بیمه‌ای به دانشجویان و بازبینی آیین‌نامه‌های شورای صنفی

شورای صنفی دکتر فراهانی

نشست اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، عصر روز دوشنبه ۱۹ آذر ماه در دفتر این معاونت برگزار شد. در این نشست، اعضای شورای مرکزی به بیان پیشنهادات و مطالبات حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان از جمله ارایه تسهیلات بیمه‌ای به دانشجویان و همچنین بازبینی و ویرایش آیین‌نامه‌های مربوط به شورای صنفی پرداختند.

به گزارش مفدا، در این نشست که به مدت دو ساعت به طول انجامید، اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به نمایندگی از اقشار دانشجویی، در خصوص مطالبات و خواسته‌های صنفی دانشجویان در حوزه‌های مختلف، سخنانی در حضور دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ارایه کردند و معاون وزیر بهداشت در راستای نیازهای صنفی دانشجویان، قول‌های مساعدی به اعضای شورای صنفی داد.

بحث و تبادل نظر در خصوص ایجاد صدور دفترچه بیمه سلامت برای دانشجویانی که تحت پوشش بیمه نیستند و فراهم کردن بسترهای لازم به منظور تحت پوشش قرار گرفتن این دانشجویان از بیمه از جمله مباحثی بود که از سوی حاضرین در این نشست مطرح شد.

پیگیری به منظور تسریع در روند پرداخت تسهیلات دانشجویی، لزوم آشنایی بیشتر دانشجویان علوم پزشکی با موضوع سلامت روان دانشجویان و ضرورت ارایه خدمات بیشتر به دانشجویان در حیطه مشاوره و سلامت روان و همچنین بحث و تبادل نظر و برنامه‌ریزی درباره ایجاد تغییرات لازم در هفته خوابگاه‌های دانشجویی با محوریت فعالیتهای شورای صنفی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

بارش افکار ، هم اندیشی و بررسی راهکارهای لازم به منظور تقویت جایگاه شورای صنفی در مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی و لزوم توجه بیشتر مسؤولان به این نهاد دانشجویی از جمله مسائل دیگری بود که اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در حضور معاون وزیر بهداشت مطرح کردند.

بحث و تبادل نظر در خصوص افزایش وام تحصیلی دانشجویان،‏ بررسی آیین‌نامه‌های مربوطه در حوزه صنفی و رفاهی و لزوم تعامل بیشتر اعضای شورای صنفی با معاونت آموزشی وزارت بهداشت به منظور بهبود وضعیت آموزشی دانشجویان و تحقق مطالبات آموزشی،  لزوم برگزاری کنگره مطالعاتی صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و بررسی آیین‌نامه خوابگاه‌های متاهلین از جمله  دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود که در حضور معاون وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی، در خصوص راهکارهای لازم برای تقویت جایگاه‌های شورای صنفی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور سخنانی ارایه کردند. لزوم بررسی و ویرایش آیین‌نامه‌های مربوط به فعالیتهای شورای صنفی از جمله تغذیه و اسکان، کار دانشجویی، ایاب و ذهاب دانشجویان،  ضرورت تحت پوشش قرار گرفتن دانشجویانی که تحت پوشش بیمه‌های درمانی نیستند، لزوم ایجاد راهکارهای لازم برای افزایش تعامل بیشتر اعضای شورای صنفی با مسؤولان وزارتی، از دیگر مواردی بود که اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این جلسه مطرح کردند.

بررسی مسائل و مشکلات در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، رفاهی، تربیت بدنی و امور مشاوره و روانشناختی، فراهم کردن بسترهای لازم برای تشکیل جلسه مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حضور مقام عالی وزارت، ضرورت افزایش کمک‌ هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارورزی، دستیاری وPhd، کمبود اعتبارات مالی اختصاص یافته شده به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، بررسی مشکلات در زمنیه‌های رفاهی، تربیت بدنی، اداره مشاوره و سلامت و ... از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

محمد جودکی، دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، حسین افراخته دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ودود نوروزی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، علیرضا حاتمی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علی پروهان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علیرضا مرزبان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از حاضران در این نشست بودند که در این جلسه به بیان طرح مشکلات و ارایه پیشنهادات لازم در زمینه‌های مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان در حوزه‌های مختلف پرداختند.

همچنین صبح امروز، سومین جلسه شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در دفتر اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.در این جلسه که با حضور دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، تشکیل شد، اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاههای علوم پزشکی در خصوص مشکلات و مطالبات دانشجویی در حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان  به ارایه سخن پرداختند.

هدف از برگزاری جلسه شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بررسی مسائل و مشکلات در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، رفاهی، تربیت بدنی و امور مشاوره و روانشناختی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.