چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵

انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد.

انتخابات

انتخابات شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بر اساس دستورالعمل و آیین نامه جدید شوراهای صنفی با حضور پر شور دانشجویان برگزار شد

به گزارش مفداگلستان، حامدزاهدمدیرامور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن تایید این خبرگفت:انتخابات شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بر اساس دستورالعمل و آیین نامه جدید شوراهای صنفی با حضور پر شور دانشجویان برگزار شد.

زاهد در این رابطه اظهار داشت: به منظور بستر سازی جهت افزایش مشارکت دانشجویان در برنامه‌ های امور صنفی و رفاهی خود و با توجه به آئین‌نامه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه بهتر این انتخابات از ابتدای سال تحصیلی جاری انجام شد.

مدیر امور دانشجویی  افزود: پس از برنامه ریزی های لازم و ثبت نام از دانشجویان متقاضی و رقابت بین ۶۱ نامزد عضویت در شوراهای صنفی دانشکده ها و خوابگاه ها، انتخابات در روز یکشنبه ۱۴ آذرماه با استقبال پرشوردانشجویان برگزار شد. وی، در خصوص زمان و نتایج این انتخابات اعلام داشت: بر اساس جدول زمانی تهیه شده، یک روز پس از برگزاری انتخابات، باز گشایی صندوق های رای ازساعت ۱۴ الی ۱۶ با حضور نمایندگان معاونت دانشجویی فرهنگی،  دانشکده ها، شوراهای صنفی قبلی و نمایندگان نامزدها برگزار شد که در مجموع با ۱۱۰۰ رای ماخوذه، دانشجویان حضور خوب خود را در این دوره نیز نشان دادند.

زاهدابراز امیدواری کرد: اعضای جدید شوراهای صنفی با ارتباط نزدیک تر با دانشجویان و هماهنگی و تعامل با مسئولین در پیگیری و رفع دغدغه ها و خواسته های رفاهی و صنفی دانشجویان بیش از پیش فعال و تاثیر گذار باشند.

وی، در خصوص آئین‌نامه ابلاغی جدید شورای صنفی دانشجویان خاطر نشان کرد: شأن و جایگاه دانشجو در آئین‌نامه جدید بهتر دیده شده است و اهداف شورا در این آئین نامه به روشنی مشخص شده و قابل دستیابی‌ است و همچنین کاهش تعداد نفرات شوراها نسبت به تعداد دانشجویان در آئین نامه جدید باعث می‌شود شوراها اجرایی‌تر شوند.

گفتنی است با برگزاری این انتخابات که بر اساس آیین نامه جدید اجرا شد تاکنون پانزده دوره انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان در دانشگاه  علوم پزشکی گلستان برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.