شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸

شرایط عمومی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی کشور اعلام شد

ورزشی

از سوی اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، شرایط عمومی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد.

به گزارش مفدا، چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اسفند ماه در دو بازه زمانی مجزا در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد که در فاصله سه ماه مانده به برگزاری این دو رویداد بزرگ ورزشی، شرایط عمومی برای حضور در این المپیادها اعلام شد.

شرایط عمومی چهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور 

رعایت مقررات و مسؤولیت:

کلیه ورزشکاران و همراهان اعم از سرپرست، مربی، داور و غیره موظف به رعایت مقـررات مسـابقات و مفاد این دستورالعمل هستند و مسؤولیت کامل نظم و رفتار دانشجویان هر دانشگاه/دانشکده در طول مسابقات و اردو برعهده سرپرست تیم و سرپرست کل تیم‌های ورزشی آن دانشگاه است. در صورت عدم رعایت مقررات اردویی و یا سایر تخلفات، موارد در کمیته انضباطی مسابقات مطرح و درخصوص مجازات‌های مربوطه تصمیم گیری خواهد شد.

پذیرش دانشجو جهت شرکت در مسابقات

کسانی می‌توانند در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  شرکت کنند کـه طبـق آئین نامـه آموزشـی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشجوی رسمی شناخته شده باشد .

شرکت دانشجویان با ملیت های غیر ایرانی در مسابقات به شرط دارا بودن شرایط دانشجو بلا مانع است .

 فارغ التحصیلان می‌توانند ۶ ماه بعد از فراغت از تحصیل خود در چهارمین المپیاد ورزش های همگانی شرکت کنند. تاریخ فارغ التحصیلی از تاریخ ۳۱ مرداد ۹۷  به بعد مورد قبول است.

  تبصره: تعیین زمان فارغ التحصیلی برطبق آیین نامه های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است .

دانشجوی میهمان

 دانشجویان میهمان می‌توانند از طرف دانشگاه میزبان بدون اخذ مجوز کتبی از دانشگاه مبداء در مسابقات شرکت کنند. دانشجویانی که ترم تابستانی را در غیر از دانشگاه خود می‌گذرانند دانشجوی میهمان محسوب نخواهند شد .

زمان و مکان

برگزاری جلسات هماهنگی و فنی، پس از مشخص شدن میزبان و زمان دقیق برگزاری اعلام خواهد شد. قرعه کشی تیم­ها شب قبل از مسابقه انجام می‌­شود.

 المپیاد ورزش های همگانی

 در چهارمین المپیاد ورزش های همگانی که همزمان در چند رشته ورزشی بصورت متمرکز و در یک مقطع زمانی مشخص برگزار می شود، هر دانشجو تنها حق شرکت در یک مسابقه ورزشی را دارد .

 لباس ورزشی

ورزشکاران شرکت کننده یک دانشگاه باید لباس متحدالشکل داشته باشند و در هر رشـته ورزشـی بـر طبق قـوانین و مقررات آن رشته، از لباس همرنگ و دارای شماره استفاده کنند.( به مقررات فنی هر رشته ورزشی توجه شود)

سرپرست و مربی تیم‌ها

سرپرست تیم اعزامی باید از کارکنان رسمی دانشگاه مربوطه بوده و مسئولیت کامل دانشجویان در طول اردو و  مسـابقات به عهده وی است.

در یک رشته ورزشی یک فرد نمی‌تواند بعنوان مربی از دو دانشگاه معرفی شود .

درچهارمین المپیاد ورزش های همگانی دانشگاه باید یـک نفـر را به عنوان سرپرست کل کاروان تعیین و معرفی کند.

هرگونه پیشنهاد و انتقاد مربوط به مسابقات باید فقط از طریق سرپرست کل کاروان ورزشی دانشگاه هابـه معاون فنی و اجرایی المپیاد منعکس شود .

دانشجویانی که در المپیاد ورزش‌های همگانی شرکت می‌کنند، حق شرکت در المپیاد قهرمانی سال بعدرا ندارند . دانشجویان پسری که امسال در المپیاد قهرمانی شرکت کرده‌اند نمی‌توانند در المپیاد همگانی شرکت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.