شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸

دبیر انجمن پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد:

ما نمایندگان دانشجویان پرستاری هستیم

کرانیان

دبیر انجمن پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه ما نمایندگان دانشجویان پرستاری هستیم، تصریح کرد: از همه عزیزان درخواست داریم که ارتباط خود را بیش از پیش با انجمن خودشان برقرار کنند.

زهرا السادات کرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا کرمانشاه بیان کرد: خوشبختانه انجمن پرستاری فعالیت های بسیاری از قبیل فعالیت های متعدد علمی را  تاکنون برگزار کرده است که عبارتنداز: مناظره و نقد علمی، جلسات هم اندیشی و نشست های تخصصی، مطالعات و پژوهشهای علمی ونشر و ترویج یافته‌های علمی.

وی ادامه داد: زمینه و بستر فعالیت های کمک آموزشی در آینده  نیز از سوی انجمن برای دانشجویان فراهم شده است که شامل: برگزاری دوره های آموزشی تکمیلی و تقویتی و تشکیل کارگاه های تخصصی، برگزاری و همکاری در اجرای جشنواره ها، کنفرانس ها و مسابقات علمی(داخلی و خارجی) تولید و انتشار نشریه علمی، کتاب و نشریات الکترونیکی، نرم افزارهای رایانه ای و فیلم های علمی آموزشی،برنامه ریزی و اجرای بازدیدهای علمی از مراکز علمی، صنعتی و فناوری، حمایت و تشویق مادی و معنوی از ابتکارات خلاقیت های علمی، فعالیت های پژوهشی و اختراعات دانشجویان.

دبیر انجمن پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص تشکیل انجمن علمی پرستاری اظهار کرد: انجمن علمی پرستاری به منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های جمعی علمی و کارگروهی، افزایش مهارت های علمی و همچنین بهره گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق پیشرفت علمی و نهضت تولید علم و جنبش نرم افزاری و ایجاد کارآفرینی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تشکیل شده است و به فعالیت می پردازد.

کرانیان ادامه داد: هم چنین تا به حال انجمن بطور خلاصه فعالیت هایی از قبیل برگزاری کارگاه های آمادگی برای آزمون فاینال دانشجویان رشته پرستاری، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری جشن فارغ التحصیلان پرستاری، برگزاری کمپ های سلامت در سطح شهر، برگزاری کارگاه های تخصصی پرستاری با توجه به نیاز سنجی ها، کارگاه هایی در زمینه پژوهشی مانند روش تحقیق و .... داشته و موفق به برگزاری این قبیل از برنامه ها شده است.

وی در خصوص این سوال که آیا انجمن در مطالبه گری مشکلات صنفی دانشجویان تا کنون موفق عمل کرده است یا خیر، اینگونه پاسخ داد: متاسفانه باید بگویم خیر. ولی در نظر داریم از این پس بتوانیم قدمی در این راه برداریم و در حد توان مشکلات متعددی که در زمینه صنفی این قشر  دلسوز و زحمتکش وجود دارد را از سر راه برداریم. و آگاهی دانشجویان را علاوه بر زمینه علمی در زمینه حقوق حرفه ای و مطالبه گری بالا ببریم.

زهرا السادات کرانیان افزود: با توجه به استقبال بی نظیر دانشجویان از کارگاه ها و برنامه های انجمن، شورای مرکزی انجمن در نظر دارد که با توجه به نیاز سنجی ها و نتایج به دست آمده، کارگاه را در بهترین کیفیت ممکن از نظر اساتید، محل برگزاری، ظرفیت کارگاه ها و تعداد افراد شرکت کننده برگزار کند. قطعا ما برای بهبود کیفیت به انتقادات و پیشنهادات تک تک دانشجویان پرستاری نیاز داریم؛ زیرا ما تنها نمایندگان دانشجویان پرستاری هستیم بنابراین از همه عزیزان درخواست داریم که ارتباط خود را بیش از پیش با انجمن خودشان برقرار کنند.

این دانشجوی رشته ی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پس از تقدیم مراتب سپاس و قدردانی خویش از مدیران و اساتید دانشگاهی ادامه داد: از تمامی بزرگواران درخواست دارم که مسیر کارهای اداری را برای ما تسهیل و تسریع بخشند،چون با توجه به اینکه شورای مرکزی را دانشجویان تشکیل می دهند ترجیح می دهیم که انجام این فعالیت های به برنامه کلاس ها و کارآموزی هایمان لطمه ای نزند.

وی هم چنین اظهار داشت: خوشبختانه ما در حال حاضر از طریق کانال تلگرامی انجمن، ارتباط خود با دانشجویان حفظ کرده ایم؛ ان شاءالله با کمک هر چه سریع تر معاونت فرهنگی دانشگاه کانکسی که برای انجمن در نظر گرفته شده است را تجهیز خواهیم کرد و از این طریق ارتباط مستقیم و حضوری با دانشجویان علاقه مند خواهیم داشت.

کرانیان افزود:برقراری ایستگاه های پایش سلامت و آموزش به مردم در بهبود سلامت جامعه نیز از دیگر برنامه های ماست که لازم می‌دانم که این نکته را نیز یادآوری کنم.

کرانیان سخنان خویش را اینگونه به پایان رساند: از تمامی بزرگوارانی که در بهبود عملکرد ما نقش داشته اند،تشکر میکنم و از تمامی دانشجویان پرستاری خواستارم که ارتباط خود را با انجمنی که خاص و ویژه آنان است حفظ کنند، که تنها با همکاری و همدلی هر چه بیشتر است که می توانیم به تمامی اهداف و رسالت انجمن برسیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.