شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴

معاون فرهنگی دانشجویی:

شانزده آذرماه ‌۱۳۳۲، یادآور نقش بی‎بدیل قشر فرهیخته دانشجو در مبارزات ضد استکباری ملت سربلند و شجاع ایران اسلامی علیه دولت‎های خونخوار است

جلسه کمیته دانشجویی مفدالرستان

دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی به مناسبت روز دانشجو متن پیامی منتشر کرد.

دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی به مناسبت روز دانشجو متن پیامی منتشر کرد، متن این پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
شانزده آذرماه ‌۱۳۳۲یادآور نقش بی‌بدیل قشر فرهیخته دانشجو در مبارزات ضد استکباری ملت سربلند و شجاع ایران اسلامی علیه دولت‌های خونخوار و  استعمارطلب و در رأس آنها پادشاهی بریتانیا و آمریکاست.

در این روز بود که دانشجویان قهرمان دانشگاه تهران در مقابل خفقان ایجاد شده توسط دولت کودتای پهلوی (پس از سقوط دولت دکتر مصدق و نهضت ملی شدن صنعت نفت)، ایستادگی کردند و مظلومانه جان خود را فدا کردند تا نشان دهند در مقابل زور و ستم جهانخواران و ایادی داخلی آنها سر تسلیم فرود نخواهند آورد. شهیدان بزرگ‌نیا، قندچی و رضوی در این جنبش تنها نبودند، آنها بخشی از جریان عمومی بودند که رگ و ریشه در پیکره‌ی عظیم جنبش عدالتخواه و آزادی‌طلب دانشجویی دارد. جنبشی که به عنوان بخشی از بدنه ملت قهرمان ایران توانسته در طول تاریخ هویت و استقلال خود را به رخ جهانیان بکشاند و به قول شهید بهشتی "راست‌قامتانه جاودانه تاریخ" بماند. این خون همچنان در رگ‌های تک تک دانشجویان فهیم این مملکت جاریست و به امید خدا با همین روحیه خواهند توانست از کیان و آبروی کشور عزتمند ایران همچون شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی، دفاع کنند.

از طرف خود و مجموعه همکاران محترم معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، این روز را گرامی داشته و خدمت همه عزیزان دانشجو تبریک عرض می‌کنم.

دکتر علی شیخیان

معاون فرهنگی دانشجویی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.