چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مجتمع پردیس کمالوند برگزار شد

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با هیأت رییسه لرستان

این جلسه با حضور دکتر کوروش ساکی (رئیس دانشگاه )، حجت الاسلام و المسلمین مرادیان (مسئول نهاد رهبری دانشگاه)، دکتر عباس‌زاده (معاون آموزشی)، دکتر شیخیان(معاون فرهنگی)، دکتر طاهری کلانی (معاون تحقیقات)، رؤسای دانشکده‌های مختلف دانشگاه، جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار شد، ابتدا مشکلات و خواسته‌های مختلف دانشجویان توسط نمایندگانشان عنوان شد و به دنبال آن مسئولین ذیربط پاسخ‌های خود را ارائه کردند.

در این جلسه که ۲۳ آذر با حضور دکتر کوروش ساکی (رئیس دانشگاه)، حجت الاسلام و المسلمین مرادیان (مسئول نهاد رهبری دانشگاه)، دکتر عباس‌زاده (معاون آموزشی)، دکتر شیخیان(معاون فرهنگی)، دکتر طاهری کلانی (معاون تحقیقات)، رؤسای دانشکده‌های مختلف دانشگاه، جمعی از اساتید و دانشجویان  و توسط شورای صنفی دانشگاه برگزار شد، ابتدا مشکلات و خواسته‌های مختلف دانشجویان توسط نمایندگان آن‌ها عنوان شد و به دنبال آن مسئولین ذیربط پاسخ‌های خود را پاسخ دادند.

حجت الاسلام و المسلمین مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه قبل از آغاز برنامه، برخورد در قالب احترام به یکدیگر را اصل مهم در مناظره عنوان کرد ودر این باره گفت: دانشجو در مقام سوال کننده باید به چند نکته اخلاقی توجه داشته باشد اول سوال‌ها بر مبنای واقعیات موجود باشد، دوم ادبیات سنجیده و مطابق با فضای جلسه و احترام‌آمیز باشد، سوم اگر مخاطب شما جواب قانع کننده به شما نداد پیگیر باشید، در غیر اینصورت پافشاری نکنید.

مسئول شورای صنفی دانشجویان، نماینده تشکل‌های سیاسی دانشجویان،  نماینده دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه و نماینده گروه علوم آزمایشگاهی سوال کنندگان جلسه بودند. آنها علاوه بر مشکلات عنوان شده ، در خصوص مسائلی از قبیل اجرای برنامه طرح انطباق در بیمارستانها، راه‌اندازی واحد حراست و بسیج دانشکده دندانپزشکی، بستر سازی یادمان شهدای گمنام در دانشکده، ممانعت از انتقال کلاس‌های رشته‌ی علوم آزمایشگاهی به دانشکده گلدشت و همکای جهت برگزاری نشست ها و حضور چهره‌های فعال سیاسی در دانشگاه مطالباتی را ارائه کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان در بخش پاسخگویی به سوالات ضمن تبریک اعیاد ربیع و هفته وحدت گفت: بیش از ۹۵ درصد خواسته‌های دانشجویان صنفی بود که البته به جاست و باید پیگیری شوند.
دکتر کوروش ساکی با بیان این که دوست داشتم سوالاتی در راستای بالا بردن کیفیت علمی کلاس‌ها مطرح شود، گفت: یقین دارم که مسئولین محترم تمایل دارند که مشکلات دانشجویان برطرف شود اما باید کمبود و کاستی‌ها را نیز در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: ما باید سعی کنیم در تمامی زمینه‌ها تعامل داشته باشیم و گفتمان کنیم.

 دکتر ساکی ابراز داشت: با متهم کردن یکدیگر به کم کاری دردی دوا نمی شود و باید سعی کنیم با همکاری همدیگر مشکلات را حل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان کمبود فضای درمانی در استان را مهم‌ترین مشکل موجود دانست که ما بقی برنامه‌ها را تحت شعاع خود قرار می‌دهد و خاطرنشان کرد: بخش درمان با جان مردم سروکار دارد که به هیچ وجه نمی‌توان آن را نادیده گرفت و ما ناچاریم برای تأمین بودجه و رفع مشکلات مالی آن از خیلی چیزها بگذریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.