چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در مجمع تخصصی کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری:

قدرت تحمل اندیشه‌های مخالف را در خود تقویت کنید/ دبیران درهای کانون‌ها را برای ورود چهره‌های جدید باز کنند

اولین مجمع دبیران کانونهای اقوام محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی در ساری

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، تقویت تحمل، مدارا و قدرت تحمل اندیشه های مخالف را به دانشجویان توصیه و اظهار داشت : دبیران درهای کانون‌ها را باز کنند تا چهره های جدید وارد کانون شده و عرصه فعالیت برای همه دانشجویان فراهم شود.

به گزارش مفدا، اولین نشست مجمع تخصصی کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور دکتر حسام الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، ابراهیم هاشم ورزی معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت، دبیران کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری سراسر کشور و دکتر حق شناس معاون فرهنگی , دانشجویی دانشگاه، دکتر جعفری مدیر فرهنگی و دکتر نصیری مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هدف تبیین جایگاه کانون‌های دانشجویی و انتخابات مجمع نمایندگان این کانون‌ها در سطح کشور در دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است.

در ابتدای این نشست دو روزه دکتر حق شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد جایگاه کانون‌های دانشجویی در دانشگاه توضیحاتی داد و ضمن معرفی دانشگاه به فعالیت‌های حوزه فرهنگی و دانشجویی از جمله ساخت خوابگاه، مجموعه ورزشی اشاره داشت و از حمایت‌های وزارتخانه در این راستا قدردانی کرد.

در ادامه این نشست دکتر حسام الدین علامه به اهمیت مجامع دانشجویی در بخش کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و ... اشاره کرد و بیان داشت: سه جزء اصلی مشارکت‌های اجتماعی دانشجویان شامل رضایتمندی، مشارکت دانشجویان و ایجاد اعتماد حائز اهمیت بسیاری هستند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، تقویت تحمل، مدارا و قدرت تحمل اندیشه های مخالف را به دانشجویان توصیه و اظهار داشت : دبیران درهای کانون‌ها را باز کنند تا چهره های جدید وارد کانون شده و عرصه فعالیت برای همه دانشجویان فراهم شود.

بر اساس گزارش مفدا، معارفه اعضای حاضر در نشست و تبیین دستورالعمل تشکیل مجامع تخصصی، برگزاری انتخابات مناطق ده‌گانه و شورای مرکزی و همچنین برپایی نخستین جلسه شورای مرکزی و انتخاب دبیران از جمله برنامه‌های روز نخست این نشست دو روزه در نوبت عصر است.

شرکت‌کنندگان در این نشست همچنین عصر امروز در قالب یک برنامه تفریحی و گردشگری از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری ساری دیدن می‌کنند.

گفتنی است، در روز پایانی این مجمع تخصصی که فردا پنجشنبه برگزار می‌شود، برنامه بارش افکار در خصوص طرح‌های کشوری توسط ابراهیم هاشم ورزی معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت با حضور اعضای دبیران کانون‌های اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.

در پایان این مجمع تخصصی، کارگاه آموزشی با حضور دبیران کانون‌ها با هدف تقویت این کانون‌ها و ارتقای سطح دانش دبیران کانون‌ها زیر نظر دکتر ارزیده معاون علمی – برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.