چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

مدیر تربیت بدنی درمصاحبه بامفدا وزارت بهداشت؛

جشنواره ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

سعید احمدی

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از پایان جشنواره ورزشی دانشجویان پسر این دانشگاه به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو خبر داد وگفت: این جشنواره ورزشی در ۷ رشته برگزار شد.

سعید احمدی در گفت وگو با مفدا با بیان این خبر افزود: این جشنواره ورزشی که با هدف افزایش سطح آمادگی دانشجویان برای حضوری منسجم درچهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی و همچنین گرامیداشت روز دانشجو از آبان ماه آغاز شد، چند روز گذشته به پایان رسید و نفرات برتر رشته‌های مختلف معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره ورزشی در هفت رشته ورزشی فوتبال روی میزی، آمادگی جسمانی، طناب زنی، دارت، طناب کشی، لیوان چینی و داژبال ویژه دانشجویان پسر برگزار شد که البته مسابقات ورزشی برای دانشجویان دختر به مناسبت هفته تربیت بدنی در همین رشته‌های ورزشی برگزار شده بود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره‌ها و رویدادهای ورزشی باعث شناسایی تیم‌ها ونفرات برتر رشته‌های مختلف جهت اعزام به المپیادها می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره ورزشی از روز ۱۲ آبان امسال آغاز شد و آخرین رشته ورزشی روز ۱۲ آذر ماه به پایان رسید. در  واقع این جشنواره ورزشی به نوعی حکم مسابقات انتخابی برای حضور در المپیاد ورزش‌های همگانی بود که امیدوارم نتایج خوبی در این المپیادها توسط دانشجویان علوم پزشکی زنجان رقم بخورد.

وی همچنین از برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی لیوان چینی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد وگفت: به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو، کارگاه لیوان چینی برای آموزش رابطان ورزشی خوابگاه‌های دانشجویی تدارک دیدیم که این کارگاه آموزشی با استقبال خوبی مواجه شد و شرکت کنندگان در این کلاس آموزشی توانستند  با آخرین دستاوردها و فنون این رشته آشنا شوند که در پایان این دوره یک روزه،  به شرکت کنندگان گواهی مقدماتی پایان دوره اعطاء خواهد شد. رابطان ورزشی خوابگاه‌های دانشجویی با فراگیری فنون رشته لیوان چینی و کسب دانش و اطلاعات بیشتر نسبت به این رشته ورزشی، این فنون ورزشی  را به دانشجویان دختر وپسر انتقال می‌دهند. همچنین در تلاش هستیم کارگاه آموزشی رشته روبیک را نیز برگزار کنیم.

مدیر  تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی در خوابگاه‌های این دانشگاه خبر داد وگفت: از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی زنجان استخری برای استفاده دانشجویان ندارد، با هماهنگی‌های به عمل آمده با دانشگاه زنجان، بسترهای لازم برای استفاده دانشجویان به صورت رایگان از استخر ورزشی فراهم شده و از این پس و مقارن با روز دانشجو، دانشجویان دختر و پسر می‌توانند هر هفته به صورت رایگان در زمان‌های تعیین شده از استخر استفاده کنند.

احمدی بااشاره به اینکه تجهیزات نسبتا مناسبی در خوابگاه استیجاری شهید آوینی برای استفاده دانشجویان از امکانات ورزشی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این خوابگاه سالن ورزشی احداث کردیم و تجهیزات رشته‌های دفاع شخصی، ایروبیک، لیوان چینی، روبیک، شطرنج، دارت، فوتبال دستی در این خوابگاه فراهم شده تا دانشجویان خوابگاهی بتوانند اوقات فراغت خود را با انجام فعالیت‌های ورزشی پر کنند. اما در خصوص امکانات ورزشی دیگر خوابگاه‌ها باید گفت متاسفانه امکانات ورزشی برخی خوابگاه‌ها در حد یک اتاق ورزش است و سالن ورزشی مناسب برای ورزش دانشجویان نداریم.

رئیس هیات ورزشی دانشگاه‌های استان زنجان  همچنین با اشاره به آماده سازی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای حضور در  رقابتهای قهرمانی فوتسال به میزبانی خزرآباد گفت: این مسابقات بهمن ماه در ساری برگزار می‌شود و برای حضوری منسجم در این دوره از  رقابتها، تمرینات آماده سازی تیم آغاز شده است و بازی‌های تداکراتی نیز با برخی تیم‌ها در دستور کار قرار دارد. سال گذشته تیم فوتبال دانشگاه تا مرحله یک هشتم صعود کرد اما امسال تلاش داریم رتبه بهتری نسبت به دوره گذشته کسب کنیم.

احمدی همچنین با اشاره به برگزاری  مسابقات انتخابی تیراندازی با کمان کامپوند دانشجویان دختر و پسر دانشگاه گفت: مسابقات در هیات تیراندازی با کمان یا در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار می‌شود. این مسابقات به منظورحضور در مسابقات دانشجویان جهان که تیرماه سال آینده در ایتالیا برگزار می‌شود، انجام خواهد شد و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند تا ۱۹ آذر با مراجعه به مدیریت تربیت بدنی دانشگاه مراجعه کنند.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.