چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴

مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر:

دانشجویان شاهد و ایثارگر خود را سرداران جبهه فرهنگی بدانند

ستاد شاهد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر خود را جز سرداران جبهه فرهنگی بدانند و در راستای توسعه علم و دانش تلاش جدی و مستمر داشته باشند.

حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در جمع دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیشرفت و توسعه جامعه را در بالا نگاه‌داشتن طراز علمی کشور دانست و افزود: توسعه پایدار و پیشرفت زمانی برای یک کشور حاصل می‌شود که در حوزه تولید علم و جنبش نرم‌افزاری در سطح ملی و فراملی حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: این کشور را پدران شما از هر نظر بیمه کردند و شما هم باید ادامه‌دهنده این راه باشید چراکه امنیت و آرامش جامعه مدیون ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران است.

حجت‌الاسلام تشکری تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تولید علم را درگرو تلاش متعهدانه دانشجویان بصیر و انقلابی دانست و ابراز داشت: شهدا و ایثارگران در عرصه دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و در لبیک به ندای رهبرشان حماسه‌ای ماندگار خلق کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر دانایی را رمز موفقیت افراد در همه عرصه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که انسان آگاهی و به دنبال آن عمل داشته باشد شکست را نپذیرفته و به تلاش خود ادامه خواهد داد.

حجت‌الاسلام تشکری اظهار کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر فرزندان برومند این ملتند و باید با تأسی به پدران بزرگوار خود در حوزه تولید علم حماسه‌ساز باشند.

وی با اشاره به این‌که خانواده شهدا و ایثارگران قشر ارزشمندی هستند که هرگز نادیده گرفته نمی‌شوند، گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید در همه زمینه‌ها مایه افتخار کشور باشند همان‌گونه که فردی از اعضای خانواده آنان باعث سربلندی کشور شده است.

وی اظهار داشت: فرزندان شاهد و ایثارگر، افتخارآفرین در کشور و مایه آبروی جامعه ایثارگری هستند.

نظام و کشور متعلق به خانواده‌های شهدا و ایثارگران است

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران، نظام و کشور متعلق به خانواده‌های شهدا و ایثارگران است چراکه همه این داشته‌ها با تلاش و مجاهدت شهدا و ایثارگران به دست آمد است.

دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: امروز باید فرزندان شاهد و ایثارگر سرخود را بالا بگیرند و بدانند اگر شهدا و ایثارگران نبودند کشور نبود و ما هرچه داریم به برکت خون شهدا و دلاوری‌ها و ازخودگذشتگی ایثارگران و شهدا داریم.

وی تصریح کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید الگو سایر دانشجویان در همه حوزه‌های اخلاقی و رفتاری، پوشش و تحصیل باشند.

145 دانشجوی خانواده شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

مسئول ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه نیز گفت: هم‌اکنون 145 دانشجو از خانواده محترم شاهد و ایثارگر در مقاطع تخصص پزشکی، دکترای عمومی پزشکی، کارشناسی ارشد و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

مهندس عبدالمجید تمجیدی افزود: در نیم سال اول سال تحصیلی جاری 27 دانشجو شاهد و ایثارگر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به تحصیل شده‌اند.

گفتنی است در پایان این همایش از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.