چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷

به همت اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛ 

گاهنامه علمی آموزشی "بهار زندگی" منتشر شد

چاپ نشریه

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از تهیه محتوای علمی، آموزشی و روانشناختی در شماره جدید گاهنامه علمی، آموزشی بهار زندگی خبر داد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، ملیحه پاشیب سردبیر نشریه بهار زندگی و رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به محتوای ارائه شده در گاهنامه بهار زندگی گفت: در این نشریه دو کتاب در حوزه مسائل روانشناختی معرفی شد که به کنترل خشم، اضطراب و افسردگی و همچنین آسایش و آرامش فکری در مواجهه با فشار های زندگی کمک میکند.
ملیحه پاشیب با اشاره به حضور دانشجویان جدیدالورود و مشکلات پیرامون تغییر فضای کوچک مدرسه به دانشگاه از چند تکنیک تطبیق دانشجویان با فضای بزرگتر دانشگاه سخن گفت و تصریح کرد: دانشجویان جدید باید خود را برای رو به رو شدن با شرایط جدید آماده کنند چرا که با تغییر فضای اطراف به تدریج در انسان احساساتی پدید خواهد آمد که گاه ناخوشایند است و اگر ناخواسته کنترل نشوند دردناک خواهند شد.
سردبیر نشریه بهار زندگی با بیان اینکه عموما جوانان به احساسات کودکی خود بی توجهند افزود: گاهی لازم است علی رغم افزایش سن و تکمیل بلوغ به ندای کودک درون هم گوش فرا داد لذا در این نسخه نشریه به چند روش برای کنترل و مقابله ی صحیح با کودک درون اشاره شده است  تا در آینده موجب افسردگی و اضطراب نشود.
ملیحه پاشیب هدف اصلی بهداشت روانی را پیشگیری دانست و تصریح کرد: داشتن احساس آرامش، امنیت درون و دور بودن از اضطراب، افسردگی و تعارض های مزمن روانی و به عبارتی بهره مندی از سلامت ذهن، اندیشه و تفکر تعریف مناسبی از بهداشت روانی است اما مستلزم آن رعایت اصولی است که در این نشریه خواهید خواند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل دین مبین اسلام توجه به بهداشت جسمانی و روانی است لذا از دیدگاه آموزه های دینی هیچکسی حق ندارد با آنجام کارهای زیان آور به سلامت جسم و روان خود آسیب وارد کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.