چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

دانشجو سرمایه انسانی، معنوی و آینده‌ساز کشور است

مهندس محمدی

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشجویان همواره سرمایه‌های انسانی، معنوی و آینده‌سازان کشور هستند که در دانشگاه به تمرین آینده سازی می‌پردازند.

مهندس محمدمهدی محمدی افزود: مجموعه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حمایت همه‌جانبه تمامی ارکان دانشگاه در تلاش برای فراهم کردن رشد و تکامل علمی، فکری و معنوی دانشجویان است.
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری موجود در معاونت دانشجویی فرهنگی، برنامه‌ریزها برای برطرف شدن نیازهای اساسی درشان دانشجویان صورت می‌گیرد.
مهندس محمدی خاطرنشان کرد: فلسفه راهبردی وزارت بهداشت در مشارکت دادن دانشجویان در امور صنفی و خودگردان با هدایت و پشتیبانی مسئولین دانشگاه‌هاست.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: وجود تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی نمونه‌ای کوچک از جامعه برای کسب تجربه و تمرین مهارت‌های روابط اجتماعی است.
مهندس محمدی با ذکر نمونه‌هایی از مشارکت دانشجویان در امور دانشجویی گفت: تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر این اصل استوار است تا فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی با مشارکت کامل دانشجویان در تشکل‌ها و کانون‌ها در چارچوب قانون صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت کانون‌ها و تشکل‌های صنفی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دارای قوانین مشخصی است که جنبه رسمی و قانونی دارند.
مهندس محمدی افزود: برای پرهیز از تخلفات احتمالی و جلوگیری از دخالت‌های خارج از دانشگاه در امور دانشجویان نیز هیات نظارتی وجود دارد که تمام تصمیمات آن، بر اساس قانون تعریف‌شده است.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای فعالیت‌ کانون‌ها و تشکلات موانع سخت‌افزاری وجود دارد که در سفر وزیر بهداشت اعتبار ویژه‌ای برای رفع آنها در نظر گرفته شد.
وی در باره همکاری در صدور مجوزهای قانونی برای فعالیت‌های دانشجویی نیز گفت: تسریع در صدور مجوزها در کوتاه‌ترین زمان موجب شده تا شاهد صدور 5 مجوز برای نشریههای دانشجویی با موضوعات مختلف در یک ماه باشیم و امیدواریم با استقبال از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در چارچوب قانون، شاهد پویایی و شکوفایی دانشجویان در این زمینه‌ها باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.