چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵

دکتر حسین پور: انتخابات شورای صنفی دانشگاه جلوه ای عملی از جمهوریت نظام در مقیاس کوچک تر

تودیع و معارفه شورای صنفی اهواز 88%

مراسم تکریم و معارفه اعضاء قدیم و جدید شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

دکتر بیژن حسین پور مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مراسم تکریم و معارفه اعضاء قدیم و جدید شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه که سه شنبه 23 آذرماه 1395 با حضور رئیس دانشگاه و دانشجویان در تالار شهداء دانشگاه برگزار شد،با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت، گفت: خداوند متعال را شکر می کنیم که فرصت کار و فعالیت در فضای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که به برکت انوار مقدس امام خمینی (ره)، برکت خون شهداء و نعمت برخورداری از انفاس مستدام ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ایجاد شده است را داریم.

وی تصریح کرد: اجرای قوانین اساسی جمهوری اسلامی ایران، فرصت تعیین سرنوشت ملت توسط آحاد مردم را ایجاد کرده است و مردم در انتخاب عالیترین مقام اجرائی کشور تا سطحی ترین آن سهیم هستند این در حالی است که در سایر کشورهای به اصطلاح  دموکراتیک حق وتو آرا مردم وجود دارد ولی در کشور ایران همه چیز به خواست، اراده و رای مردم انتخاب می شود.

 حسین پور بیان داشت: هم اینک نیز جلوه ای عملی از جمهوریت نظام را در مقیاس کوچک تری که همان انتخابات اعضای شورای صنفی است در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شاهد هستیم.

 مدیر امور دانشجویی دانشگاه اظهار کرد: انتخابات اعضای شورای صنفی سال 95 بلافاصله پس از ابلاغ آئین نامه و بخش نامه ها آغاز و مطابق جدول زمان بندی تعیین شده اجرا شد، به این ترتیب که پس از تشکیل دبیرخانه انتخابات، تعیین اعضای کمیته نظارت بر انتخابات، کمیته اجرایی، جلسه بدوی این دو کمیته، تاریخ های مشخص برای کاندیداتوری دانشجویان متقاضی، انجام استعلام سه گانه و اتمام زمان تعیین شده برای تبلیغات، در نهایت انتخابات اعضای شورای صنفی در تاریخ های 24، 25 و 26 برگزار شد.

وی افزود: در مجموع 248 نفر کاندید شدند و 21 حوزه انتخاباتی تعیین که 9 حوزه در دانشکده های دانشگاه و 12 حوزه در محل خوابگاه ها مستقر شد و در نهایت مطابق آرا 96 نفر عضو اصلی که شامل 49 نفر عضو اصلی در دانشکده ها و 47 نفر عضو اصلی در خوابگاه ها تعیین گردید.

حسین پور ادامه داد: امسال شاهد استقبال فزاینده و رشد چشم گیر در میزان مشارکت دانشجویان در این انتخابات بودیم به نحوی که در خوابگاه ها متوسط مشارکت 61% و در دانشگاه ها 36% بوده است و بیشترین میزان مشارکت در دانشکده ها، با مشارکت 50% در دانشکده توانبخشی و در خوابگاه ها با مشارکت 81 % در خوابگاه گلستان بوده است که در کل مشارکت دانشجویان در این انتخابات، 49% بودکه در مقایسه با سال پیش که 17% بوده است رشد 3 برابری داشت که این موضوع نشان دهنده استقبال دانشجویان در بحث شورای صنفی و نتیجه گیری دانشجویان به این واقعیت که می توان به صورت قانونمند و موثر پیگیر مطالبات دانشجویی شد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه گفت: البته نباید از این نکته غافل شد که اقتدار، پیگیری و توان فکری اعضای پیشین شورای صنفی قطعاً نقش موثری در افزایش آمار مذکور داشته است به گونه ای که علاوه بر پیگیری همه جانبه مطالبات با پیمودن یک سیر تکاملی ویژه، دکتر احسان آدینه وند رئیس پیشین شورای صنفی دانشجویان به عنوان دبیر شورای مرکزی هیئت نظارت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین گردید.

حسین پور افزود: این مسئله سبب ممتاز شدن شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در میان دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است.

وی از اعضای شورای صنفی پشین خواست تا تمام تجارب حاصله که مرهون صرف زمان و انرژی بوده است را در اختیار اعضای جدید گذاشته چراکه تجربه کردن تجارب گذشته سبب عقب ماندگی در کار خواهد شد، همچنین اعضای جدید علاوه بر درک مقبولیت تجارب پیشین باید قوانین و مقرارات را در پیگیری مطالبات رعایت کنند و به خاطر داشته باشند پیگیری قانونمند و خستگی ناپذیر در نهایت سبب حصول نتیجه مطلوب و رسیدن به پاسخ مثبت در مطالبات دانشجویی خواهد شد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه در پایان از حمایت ها و پیگیری های دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه که همیشه در مدیریت مسائل مربوط به دانشجویان نظرات عصاره فکری دانشجویان که همان شورای صنفی دانشگاه می باشد را مد نظر قرار داده اند، قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.