سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸

"جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت" و "تیتر ۱۰" در قلب کانون‌های فرهنگی وزارت علوم در جشنواره "رویش"

ششمین دوره جشنواره ملی رویش به روایت تصویر

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین روز از ششمین دوره جشنواره ملی رویش با برپایی غرفه‌ای دو جشنواره مهم و ملی خود با نام «جشنواره فرهنگی» و « جشنواره تیتر ۱۰» را معرفی می‌کند.

به گزارش مفدا، ششمین جشنواره ملی رویش با هدف معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی وزارت علوم در دانشگاه امیرکبیر تهران در حال برگزاری است. در این نمایشگاه نزدیک به ۴۰۰ دانشجو از کانون‌های فرهنگی و مذهبی سراسر کشور حضور دارند.

این همایش فرصت مناسبی برای تعامل دانشجویان فعال سراسر کشور در عرصه‌های فرهنگی و هنری و معرفی دستاوردهای کانون‌های فعال دانشجویی است و در این میان هر دانشگاه نیز می‌تواند معرف خوبی برای شهر خود باشد. دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی فعال در سومین روز این جشنواره فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را همراه با معرفی دانشگاه و آداب و سنت شهرشان با برنامه‌هایی چون اجرای موسیقی زنده، توزیع بروشور، اجرای پرفورمنس و معرفی محصولات شهر خود به مخاطبان عرضه می‌کردند.

در جشنواره رویش بیش فعالان دانشجو از کانون‌های فعال دانشگاه‌های وزارت علوم حضور دارند که این جشنواره با  فراهم کردن زمینه بروز و ظهور فعالیت‌های موفق جمعی و گروهی دانشجویان فعال در عرصه‌های مختلف کانون‌ها، شناسایی و معرفی استعدادها و خلاقیت‌های فردی و گروهی موجود در کانون‌ها، ایجاد فضای مناسب برای ایجاد رقابت مثبت میان کانون‌های فرهنگی و هنری، اجتماعی و مذهبی در سطح کشور، فراهم سازی بستر آشنایی جامعه با توانمندی‌های موجود در کانون‌ها و ایجاد فضای مناسب برای تعامل و همکاری مشترک میان کانون‌های دانشگاه‌ها با یکدیگر و با نهادها و سازمان‌های خارج از دانشگاه در حال برگزاری است.

امسال برای اولین بار وزارت بهداشت با برپایی غرفه‌ای در ششمین جشنواره ملی رویش با هدف معرفی دستاوردها و ظرفیت‌های فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت و همچنین تعامل و انتقال تجربیات مابین کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های وزارت علوم در این جشنواره حضور دارد.

  وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن  برپایی این غرفه‌ در جشنواره ملی رویش دو جشنواره مهم و ملی خود  را با نام «جشنواره فرهنگی» وزرات بهداشت و جشنواره مطبوعات و رسانه‌های دانشجویی موسوم به «تیتر۱۰» را به دانشجویان وزرات علوم معرفی می‌کند.

یکی از مهمترین برنامه‌های غرفه وزارت بهداشت جهت معرفی جشنواره فرهنگی و جشنواره رسانه و مطبوعات دانشجویی موسوم به «تیتر ۱۰» برپایی نشستی با حضور دبیران و داوران جشنواره فرهنگی سال پیش است.

همچنین با حضور ۲۰ تن از دانشجویان سفیر سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران به معرفی جشنواره و تعامل با کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های وزارت بهداشت می‌پردازد.

امروز و در سومین روز جشنواره ملی رویش، غرفه وزارت بهداشت میزبان دکتر افشین یدالهی شاعر و ترانه سرا بود. افشین یدالهی  که دبیر و داور هفتمین دوره جشنواره وزارت بهداشت بود با حضور در غرفه وزارت بهداشت از نزدیک با دانشجویان و فعالان کانون‌ها در مورد جشنواره فرهنگی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.