یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰

استاد برجسته قرآنی در گفتگوی اختصاصی با مفدا؛

"آموختن بسیاری از نکات متن قرآن کریم و کلام بزرگان دین در زندگی روزمره من کارگشا بوده است."

دكترطلائي كاشان

در پی کسب رتبه سوم رشته پرسمان قرآنی در بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت وزارت بهداشت در بخش اساتید توسط دکترسید علیرضا طلائی گفتگوی اختصاصی با وی انجام شده است.

به گزارش مفدا کاشان، گفتگویی با دکتر سید علیرضا طلائی استاد برجسته قرآنی انجام شده است. از شما دعوت می‌کنیم تا مصاحبه ما را با این استاد برگزیده در این دوره از جشنواره بخوانید.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

دکتر سید علیرضا طلائی استادیار پژوهشی مرکز تحقیقات فیزیولوژی دانشگاه متولد ۱۳۵۹

از سوابق اجرایی و مسئولیت خودتان برای ما توضیح بفرمایید.

از سال۹۶ تاکنون مدیر دانشجویی دانشگاه /مدیرفنی مجله فیض/مدیر اجرائی بیست و دومین کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی در سال۹۴ و مدیر اجرائی پنجمین همایش ملی قرآن و عترت در سال /از سال۸۶ تاکنون مدیر مرکز پرورش حیوانات آزمایشگاهی و مراکز تحقیقاتی علوم پایه دانشگاه۹۶

در خصوص برنامه‌های دانشجویی توضیحاتی ارائه بفرمایید.

امور دانشجویی دانشگاه در چهار حوزه شورای صنفی، اداره امور خوابگاه‌ها، اداره تغذیه دانشگاه و اداره رفاه فعالیت دارد.

تا کنون چه رتبه‌هایی در جشنواره‌های ادوار گذشته قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب نموده‌اید؟

دو رتبه اول کشوری و دو رتبه سوم کشوری

در حال حاضر به‌عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ارتباط برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی با تاثیر آن بر زندگی / درسی دانشجویان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مهمترین تاثیر این جشنواره ها جلوگیری از تک بعدی بودن دانشجویان و بالابردن روحیه مسئولیت پذیری آن‌هاست.بعلاوه حضور در این مسابقات به دانشجویان کمک می‌کند بسیاری از استعدادهای ناشناخته خود را بشناسند و بر عزت نفس آنها افزوده شود.

در جشنواره قبلی بعنوان زوج طلائی معرفی شدید.در این مورد توضیحی دارید؟

طی دو دوره گذشته همراه با همسرم در مسابقات بخش معارف قرآنی شرکت کرده وحائز رتبه کشوری شده‌ایم. همسرم امسال رتبه اول آشنائی با سیره معصومین (ع) در بخش دانشجویان کسب نمودند.

تاثیر جشنواره در زندگی شخصی خود/ قرآن وعترت در زندگی ودرموفقیت شماچقدر موثر می باشد؟

افزایش معنویت در زندگی و آموختن بسیاری از نکات متن قرآن و کلام بزرگان دین که در زندگی روزمره من کارگشا بوده است.

برای مثال بنده همانند بسیاری از افراد این جامعه در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده و رشدیافته و نماز می خوانم. در حین مطالعه یکی از کتب مربوط به جشنواره به حدیثی برخوردم که دید من نسبت به نماز را به کلی دگرگون کرد. در حدیث مذکور آمده بود که پیامبر (ص) در جنگ احد از هر تپه ای که بالا می‌رفتند الله اکبر می‌گفتند و وقتی پائین می آمدند سبحان الله می‌گفتند. وقتی علت را جویا شدند پیامبر فرمودند الله اکبر می‌گویم که فراموش نکنم هرچقدر هم بالا بروم خداوند بالاتر از من هست و هنگامی که نزول می کنم خداوند از این نزول کردن منزه است واین است فلسفه الله اکبر و سبحان الله گفتن‌ها در نماز

برای بهتر برگزار شدن دوره‌های بعدی چه پیشنهادی دارید؟کلیات و سطح جشنواره قرآن و عترت را چگونه ارزیابی می کنید؟

جشنواره قران وعترت در سطح بسایر بالایی برگزار شده و همه سال بر کیفیت آن افزوده می‌شود.شاهد صحبت بنده افزایش تعداد مقام آوران وزارت بهداشت در جشنواره ملی قران و عترت ونیز مسابقات اداره اوقاف است.برای بهتر برگزار شدن آن می‌توان حداقل در بخش‌های معارفی و پژوهشی جنبه بهداشت و سلامت آن را پررنگ تر کرد.

سخن آخر/ چه توصیه‌هایی شما به عنوان یک استاد مطرح دانشگاه به مجموعه بزرگ بخصوص دانشجویان دارید؟

همان توصیه صریح و جامع مقام معظم رهبری به دانشجویان عزیز که فرمودند: تحصیل، تهذیب و ورزش را سرلوحه کارخود قرار دهند و نیز در قبال پیشرفت کشور و جامعه اسلامی خود را مسئول بدانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.