سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷

فینال مسابقات مناظره دانشجویی در انتظار اعلام برنده

مسابقات مناظره دانشجویان

پس از سه روز فینال پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی فرا رسید و تا دقایقی دیگر برنده از میان تیم اندیشه از دانشگاه زنجان و تیم تنقیح مناط ترافرازنده از فردوس مشهد اعلام خواهد شد.

به گزارش مفدا، مسابقه پایانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی، بعد از ظهر امروز ۲۳آذر در تالار فردوس دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

گزاره این نشست «قطب‌بندی سیاسی کشور را دچار بحران اجتماعی خواهد کرد» بود که گروه موافق، «اندیشه» از دانشگاه زنجان و مخالف «تنقیح مناط ترافرازنده» از دانشگاه فردوس مشهد است.

در ابتدای این نشست، تیم موافق به طرح مسئله پرداخت. حضار دانشجوی تماشاچی در این نشست علاوه بر تیم‌هایی که در این دوره شرکت داشتند جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌ها را شامل می‌شود.

روز سوم و نهایی مناظرات دانشجویی به تاثیر قطب‌بندی سیاسی بر بحران‌های اجتماعی اختصاص داشت. تیم موافق با تفکیک دو قطبی شدن سیاسی از تکثر به خطرهای قطبی‌سازی اشاره کرد. تیم مخالف نیز قطبی شدن را لازمه شکل‌گیری جامعه عنوان کرد و آن را لازمه سیاست‌ورزی دانست.

در ادامه تیم موافق مجاهدین خلق و حوادث ۸۸ را حاصل دو قطبی سیاسی دانست و تیم مخالف گزاره را در خصوص قطبی شدن ندانسته و مثال‌های مطرح شده را موجه ندانست.

تیم اندیشه در پاسخ به تیم مخالف، گفت لویناس صلح را در پذیرش دیگری می‌داند و این مخالف قطب‌بندی است. تیم تنقیح مناط ترافرازنده در ادامه حوادث ۸۸ را محصول به حاشیه رانده شدن یک قطب دانست و فضای تک‌بعدی دانست و نه قطب‌بندی.

به گزارش ایکنا، در پایان، تیم اندیشه در نتیجه‌گیری، احساسی شدن فضا را محصول قطب‌بندی دانست و نتیجه قطب‌بندی را خشونت و نفی دیگری دانست. تیم مخالف گزاره نیز به عنوان نتیجه‌گیری در علوم سیاسی قطب‌بندی را دال بر تکثر می‌دانند.

در پایان دو تیم به سوالات داوران نکته‌یاب پاسخ داد و داوران برای اعلام نتیجه فینال، وارد شور شدند.

این خبر تکمیل می‌شود...

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.