سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰

دبیر پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان خبر داد:

حضور ۱۲.۵ درصدی دانشگاه‌های علوم پزشکی در پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی

مسابقات مناظره دانشجویان

دبیر پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان کشور، از حضور ۱۲ و نیم درصدی دانشجویان و تیم های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در این دوره از مسابقات خبر داد.

مهدی کاظمی‌خالدی، رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و دبیر مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران،در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، در خصوص پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان اظهار کرد: تیم‌های «تنقیح مناط ترافرازنده» از دانشگاه فردوس مشهد و «اندیشه» از دانشگاه زنجان به فینال مسابقات این دوره راه یافته‌اند و در این مرحله بر سر گزاره«قطب‌بندی سیاسی باعث بحران اجتماعی در کشور خواهد شد» با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی افزود: پنجمین دوره مسابقات مناظره با دوره های پیشین تفاوت‌هایی در ساختار برگزاری داشت که از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به اضافه شدن داوران دانشجویی به این مسابقات اشاره کرد؛ به این نحو که در این دوره از میان برترین دانشجویان دوره‌های گذشته، سه نفر در هر مسابقه به تیم داوری اضافه شدند و ۲۰درصد امتیاز داوران بر عهده آنان قرار  گرفت.

کاظمی گفت: در مسابقه نهایی نیز دو داور به عنوان داور نکته‌یاب، حضور دارند و در خصوص موضوعات و مواضعی که هر کدام از تیم‌ها مطرح کرده اند، دو سوال از تیم‌ها مطرح می‌کنند و تیم‌ها حداقل باید به یکی از سوالات پاسخ دهند و امتیاز مجزایی به پاسخ تیم‌ها به سوالات داوران نکته‌یاب در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به استقبال چهارصد و ۴۰ تیم و هزار و ۷۶۰ شرکت کننده از پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان، گفت: در حدود ۱۲ و نیم درصد شرکت‌کنندگان این دوره را دانشجویان علوم‌پزشکی شامل می‌شدند؛ یک تیم از دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌جنوبی نیز به مرحله کشوری راه یافت، اما به دلیل اینکه یکی از اعضای تیم نمی‌توانست در این مرحله تیم را همراهی کنند، کل اعضای تیم از حضور در این مرحله انصراف دادند و بنابراین تیم دوم منطقه مذکور به مرحله کشوری دعوت شد.

کاظمی در پایان عنوان کرد: نخستین گام‌های برگزاری ششمین دوره مسابقات مناظره نیز برداشته شده و در برخی استان‌ها، ثبت‌نام از تیم‌ها صورت گرفته است و قصد داریم پس از برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها، ثبت‌نام در سایر دانشگاه‌ها را آغاز کنیم.

گفتنی است، مرحله کشوری پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان کشور، عصر امروز با شناخت تیم برتر در تالار فردوس دانشکده ادبیات دانشگاه تهران به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.