سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴

در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی

صیانت از حقوق شهروندی مفدا همدان

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی با حضور رئیس دانشگاه و اعضای این ستاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مفدا در همدان، رئیس دانشگاه بر سنجش میزان اثرگذاری اقدامات انجام شده در ستاد صیانت حقوق شهروندی با هدف نیازسنجی‌های آینده تأکید کرد.

دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار با اشاره به فعالیت سامانه یکپارچه بهداشتی (سیب) و ثبت لحظه‌ای آمار خدمات در آن؛ دفاع از خدمات ارائه شده بر اساس مستندات را خواستار شد.

وی بر اصلاح سیستم نوبت‌دهی در بیمارستان‎ها و کلینیک‌ها با هدف افزایش رضایتمندی مردم، بررسی عوامل تأثیرگذار بر رفتار اخلاقی در سازمان و تهیه درصد فراوانی شکایات به تفکیک مراکز درمانی تأکید کرد.

رئیس اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات دانشگاه هم گزارشی از اقدامات انجام شده توسط دبیرخانه ستاد صیانت از حقوق شهروندی دانشگاه ارائه کرد.

تدوین و چاپ کتابچه ملاقات عمومی مدیران دانشگاه، راه‌اندازی سیستم نظرسنجی دیجیتالی در سایت بازرسی دانشگاه، اختصاص شماره تماس برای آسانی ارتباط و دریافت انتقادهای مردمی، مکاتبه با مراکز درمانی در خصوص شکایات و ارائه طرح‎های پیشگیرانه در این خصوص، برگزاری دوره‎های مختلف آموزشی از سوی ستاد صیانت از حقوق شهروندی برای مدیران و کارکنان دانشگاه، تهیه جزوه و آموزه‌های دینی از گفته‌های ائمه معصومین(علیهم‎السلام)، مقام معظم رهبری و... و ارسال آن به مراکز درمانی و واحدهای تابعه، بررسی عوامل تأثیرگذار بر رفتار اخلاقی در سازمان، پیگیری اجرا شدن دستورالعمل صیانت در مراکز درمانی و شبکه‌های بهداشت و درمان با معرفی نماینده به منظور پیگیری مصوبه‎ها، انجام بازرسی‎های موردی، تبیین معیارها و شاخص‌های انتخاب کارمند نمونه و... از جمله موارد بیان شده  توسط دکتر جعفر برخوردار بود.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه هم گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه عفاف و حجاب در این معاونت ارائه کرد.

دکتر منصور حیدری در این گزارش به نصب دستورالعمل اجرایی نحوه رفتار و پوشش اسلامی در دانشگاه، جمع‌آوری سوالات و شبهات حجاب از دانشجویان، فضاسازی دانشگاه، افتتاح دفتر مدیریت امور فرهنگی در دانشکده‎ها و بیمارستان‌های تابعه و ابلاغ شرح وظایف مربوط و تأکید بر کار ایجابی و اغنایی در حوزه حجاب و عفاف در شرح وظایف مربوط، برگزاری تریبون آزاد با موضوع حجاب، آشنایی دانشجویان جدیدالورود با قوانین پوششی و انضباطی دانشگاه، جلسه با روسای دانشکده‎ها در مورد دستورالعمل اجرایی حجاب و عفاف و برگزاری جلسات طرح شافی با مدیران و مسئولان فرهنگی دانشگاه و... اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.