سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹

در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

اولین جلسه کمیته قرآنی برگزار شد+عکس

اولین جلسه کمیته قرآنی

اولین جلسه کمیته قرآنی در آستانه برگزاری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، با حضور مسئولین دانشگاه و فعالان قرآنی برگزار شد.

بر پایه این گزارش، جلسه با حضور مسئول نهاد مقام معظم رهبری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، یکی از اعضای هیئت علمی، مدیر فرهنگی، مسئول مرکز قرآن و عترت دانشگاه و دبیر کانون قرآن و عترت دانشجویی برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، در ابتدای جلسه با بیان اهمیت فعالیت های قرآنی در دانشگاه، به چگونگی پیشبرد برنامه ها برای پربارتر شدن فعالیت های قرآنی به ویژه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، کلیاتی در خصوص بخش های مختلف جشنواره، فرآیندهای اجرایی، ضوابط کلی و راهکارهای پیشنهای جهت تبلیغ بیان داشتند.

در ادامه، مسئول مرکز قرآن و عترت دانشگاه ضمن بیان گزارش مختصری از نحوه برگزاری بیست و یکمین جشنواره، پیشنهاداتی جهت افزایش مشارکت دانشگاهیان به ویژه دانشجویان و همچنین افزایش کیفیت جشنواره در بخش های مختلف جشنواره ارائه دادند.

فضیلت فرد ضمن یاد نمودن از جشنواره قرآن وعترت دانشگاهیان بعنوان بزرگترین رویداد فرهنگی دانشگاه در طول سال اظهار نمودند که دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همواره از فعالترین دانشگاه ها از حیث میزان مشارکت و کیفیت برگزاری این جشنواره در سطح کشور بوده است.

محمد ذوالعدل، عضو هیئت علمی دانشگاه با توجه به اهمیت موضوع تبلیغ جشنواره، خواستار ارائه تسهیلات و تشویقات لازم به منظور افزایش مشارکت دانشگاهیان به ویژه اساتید شدند و بر شیوه های نوین تبلیغاتی به ویژه فضای مجازی تاکید داشتند.

در ادامه این جلسه، هر یک از اعضای کمیته به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل مصوب گردید:

  • معرفی مسئول مرکز قرآن و عترت دانشگاه به عنوان دبیر اجرایی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت
  • اختصاص یک نمره به یکی از دروس معارف ویژه دانشجویان شرکت کننده در جشنواره
  • اعطای گواهی آموزش ضمن خدمت  ویژه کارکنان شرکت کننده در جشنواره
  • برگزاری جلسه هماهنگی و هم اندیشی با تشکل های دانشجویی جهت همکاری
  • برپایی ایستگاه ثبت نام جشنواره
  • تقدیر شایسته از برگزیدگان مرحله نهایی بیست و یکمین جشنواره در محفل انس با قرآن

در پایان، ایزدپناه قیطاسی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای کمیته، از برگزاری محفل انس با قرآن با حضور چهره های بین المللی قرآنی همراه با آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره سابق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مفدا، اولین جلسه کمیته قرآنی در آستانه برگزاری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، با حضور مسئولین دانشگاه و فعالان قرآنی در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.