سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸

به گزارش خبر گزاری مفدا – جهرم

جلسه افتتاحیه درس اخلاق پزشکی با حضور استاد دکتر سید ضیاء الدین در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

جلسه افتتاحیه درس اخلاق پزشکی با حضور استاد دکتر سید ضیاء الدین در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

اولین جلسه درس اخلاق پزشکی با حضور استاد دکتر سید ضیاء الدین تابعی واعضای شورای عالی اخلاق پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

جلسه افتتاحیه درس اخلاق پزشکی با حضور استاد دکتر سید ضیاء الدین در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

اولین جلسه درس اخلاق پزشکی با حضور استاد دکتر سید ضیاء الدین تابعی واعضای شورای عالی اخلاق پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد  .

به گزارش خبرگزاری مفدا دانشگاه علوم پزشکی جهرم   :  این جلسات سالانه برای تمامی ورودی های رشته پزشکی قبل از ورود به مرحله بالینی با هدف اخلاق مداری در پزشکی توسط حجت الاسلام والمسلمین  دکتر دژکام واعضای شورای عالی اخلاق پزشکی برگزار می شود  .

حجت الاسلام والمسلمین  دکتر دژکام مسئول درس اخلاق پزشکی دانشگاه به لزوم پایبندی به علم اخلاق در صحنه عمل اشاره کرد و گفت  :   حضور اساتید برجسته وریاست دانشگاه  در افتتاحیه درس اخلاق پزشکی نشانه اهمیت این درس است  .

در ادامه جلسه دکتر تابعی استاد اخلاق و فوق تخصص هماپاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: با توجه به اهمیت اخلاق پزشکی در حوزه آموزش، نباید فراموش کرد که اخلاق پزشکی به عنوان محور اصلی آموزش پزشکی است  .   

وی رویکرد علمای اخلاق در اسلام را کاملاً منطبق بر علم روز تشریح کرد وخطاب به اساتید و دانشجویان گفت   :   اساتید معزز همانند قبل بایستی  دانشجویان را به پایبندی و تعهد به اصول اخلاق پزشکی و اخلاق حرفه ای توصیه کنند   .

در پایان دکتر محمد رحمانیان رییس دانشگاه با اشاره به فرآیند موثر تبادل استاد در امر آموزش تأکید کرد  :   حضور امثال دکتر تابعی در دانشگاه الهام بخش دانشجویان و اساتید بوده  و استمرار آموزش این درس برای همه دانشجویان لازم است  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.