سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷

مفدا سبزوار خبر داد:

برگزاری "همایش نقد و بررسی منجی گرایی در سینمای هالیوود" در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

همایش منجی گرایی در دانشگاه سبزوار

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ، شب گذشته(دوشنبه ۲۲آذرماه) همایش نقد و بررسی منجی گرایی در سینمای هالیوود در سالن شهید آوینی دانشگاه با اسقبال خوب دانشجویان برگزار گردید.

به گزارش مفدا سبزوار-در این همایش ابتدا حجت الاسلام مهدوی نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن تبریک بمناسبت ایام پیش رو و گرامیداشت هفته وحدت ، به حجت الاسلام سیدمجتبی سیدسلیمانی خیرمقدم گفتند.

حجت الاسلام سید مجتبی سید سلیمانی کارشناس مهدویت و رسانه در این همایش اظهار داشت : اهمّیت مسئله ظهور و لزوم آمادگی فکری و عملی منتظران از جمله حقایقی است که بر هیچ شیعه منتظری پوشیده نیست و نگاهی گذرا به عملکرد رسانه های جهانی در کشورهای غیرمسلمان، بیانگر جدّی گرفتن خطر اعتقاد به منجی و تبلیغات وسیع تخریبی در جهت نفی و خرافاتی نشان دادن اعتقاد به منجی به طور عام و برنامه ریزی گسترده پیرامون مسئله مهدویت در جهت زدودن حسّ عمیق انتظار و مهدی ستیزی، به طور خاص است.

وی در ادامه افزود : بحث مهدویت ستیزی  که از ۱۱۷ سال گذشته در فیلم های کشور های اسکتباری تولید می شود ، در سینمای هالیوودی از سال ۲۰۰۰ م به بعد شدّت گرفت. به این صورت که باور انتظار، هدف قرار می گیرد؛ نه بحث منجی آخرالزّمانی. از آنجا که بحث منجی آخرالزّمان در همه ادیان تقریباً مشترک و انکارناپذیر است، به جای انکار آن ،باور انتظار آخرالزّمانی تحریف شده  را در سینمای هالیوودی عرضه می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید سلیمانی اظهار داشت : در این خصوص خرافه هایی از طرف صهیونیست ها به سینمای هالیوود راه یافته است؛ مانند افسانه آخرالزّمان و پیش گویی های مربوط به آن که در محتوا و مضمون، فیلم هایی نظیر «نوسترآداموس»، «آرمگدون»، " ایکس من آخرالزمان " و " مردی که آینده را دید " قابل مشاهده است.

گفتنی است : در این همایش ضمن مولودی خوانی بمناسبت امامت امام زمان(عج) ، برخی از فیلم های با موضوعیت منجی گرایی مورد نقد و بررسی قرارگرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.