چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲

معاون بهداشت وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قم بازدید کرد/ فعالیت ۱۶۰ پایگاه و مرکز بهداشت در استان قم

معاون بهداشتی وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قم بازدید کرد.

به گزارش مفدا، دکتر رییسی؛ معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قم بازدید و پایش لازم از این مراکز را انجام داد.

وی پس از این بازدید در جمع مدیران و معاونان دانشگاه و مرکز بهداشت استان قم گفت: در ابتدا باید از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی قم و از جمله دکتر ایرانی خواه، رییس دانشگاه و معاونان وی که در زمینه خدمات رسانی به مردم در حوزه بهداشت تلاش می کنند، قدردانی کنم.

دکتر رییسی در ادامه افزود: ارزیابی ها از استان قم بالاتر از حد انتظار بود و این امر، روند رو به رشد این استان را نشان می دهد. 

دکتر رییسی به فعالیت مراکز بهداشتی قم اشاره کرد و اظهار داشت: در مجموع فعالیت پزشکان و دیگر بخش های قم در مراکز بهداشتی نسبت به سطح کشور در شرایط مطلوب تری است که جای قدردانی دارد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد: در  هر استان، پایش از مراکز انجام می شود. این پایش ها متفاوت بوده و تلاش می کنیم که این پایش ها در راستای رفع مشکلات باشد.

دکتر رییسی تصریح کرد: این پایش ها به صورت واقعی انجام شده و تلاش خواهیم کرد که در آن، عملکرد و فعالیت ها را بررسی کنیم. 

وی به ارائه خدمت در مراکز جامع سلامت اشاره کرد و گفت: دو خدمت شامل کارشناسان تغذیه و بهداشت روان در این مراکز فعالیت می کنند که هدف از آن کنترل چاقی، دیابت، فشار خون و بیماری های رفتاری است و این کارشناسان در مراکز استان قم به خوبی در حال فعالیت هستند.

همچنین در این جلسه دکتر ایرانی، خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: ۱۶۰ پایگاه و مرکز خدمات جامع سلامت در استان قم وجود دارد که این مراکز به برکت طرح تحول نظام سلامت راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات جامع و تلاش برای بهبود وضعیت سلامت جامعه در دستور کار است. از سوی دیگر راه اندازی پایگاه ها و مراکز بهداشتی در راستای ذخیره سازی منابع و جلوگیری از بیماری های بروز پرخطر و پرهزینه است.

گفتنی است، معاون بهداشت وزارت بهداشت و مدیران این حوزه در قالب تیم های پایش ضمن بازدید از  مراکز و پایگاه های بهداشتی، اقدام به پایش و بررسی عملکرد استان قم در حوزه بهداشت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.