سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳

اولین نشست تخصصی کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری در مازندران

نشست اقوام

اولین نشست تخصصی "کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری" دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۲۳ الی ۲۵ آذر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است.

اولین نشست مجمع تخصصی کانونهای دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از 23 لغایت 25 آذر 95 با حضور مدیر کل محترم فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر علامه ، معاون مدیر کل اداره کل فرهنگی دکتر هاشم ورزی ، دبیران کانونهای دانشجویی سراسر کشور و دکتر حق شناس معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، دکتر جعفری مدیر فرهنگی و دکتر نصیری مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هدف تبیین جایگاه کانون های دانشجویی و انتخابات مجمع نمایندگان کانون های دانشجویی در سطح کشور در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

 در این نشست دو روزه حدود ۴۰ نفر از دبیران کانون های اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه های علوم پزشکی گرد هم آمدند تا در خصوص راهکارهای تقویت این کانون ها و بررسی عملکرد بهتر این کانون ها در دانشگاه های علوم پزشکی بحث و تبادل نظر کنند.

این نشست همچنین با هدف سازماندهی کانون های اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه های علوم پزشکی و تخصصی کردن فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها و واگذاری امور برخی از مسئولیت ها به دانشجویان برگزار می شود.

در ابتدای این نشست دکتر حق شناس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک ولادت با سعادت حضرت نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) و همجنین هفته وحدت در رابطه با جایگاه کانونهای دانشجویی در دانشگاه توضیحاتی دادند و ضمن معرفی دانشگاه به فعالیت های حوزه فرهنگی و دانشجویی از جمله برنامه های فرهنگی کانون ها و همجنین پروژه های در حال ساخت از جمله خوابگاه و مجموعه ورزشی اشاره داشت و از حمایت های وزارتخانه در این راستا قدردانی نمود.

 آقای ابراهیم هاشم ورزی معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت نیز ، ضمن خوشامد گوئی به دبیران کانونهای اقوام، محیط زیست و گردشگری هفته وحدت را تبریک گفته و اذعان داشتند این هفته،  هفته وحدت نامگذاری شده است تا اقوام و گروههای مختلف از ظرفیت های خودشان برای این هدف مقدس استفاده نمایند انشاالله که شروع خوبی بجهت همکاری در زمینه های مختلف در این گروهها شاهد باشیم.

ایشان اعلام داشتند موضوعات مربوط به سه کانون اقوام ، محیط زیست و گردشگری نه تنها درون دانشگاهی نیستند بلکه موضوعات کشوری و ملی محسوب می شوند

 گردشگری می تواند باعث نزدیکی مردم و افزایش وفاق و همدلی بین همه باشد و به این منظور باید بسترهای واقعی و عملیاتی برای ارتباطات چهره به چهره فراهم شود که البته نباید ارزش های اعتقادی و هنجارهای اجتماعی، تحت الشعاع ارتباطات غیر اصولی قرار گیرد.

و همچنین از کانونهای محیط زیست انتظار می رود با توجه به اینکه انسان به عنوان اشرف مخلوقات و جانشین خداوند بر روی زمین، حق دارد از نعمتهای الهی استفاده کند؛ اما این استفاده نباید آنچنان باشد که حق دیگران در بهره‏برداری از این نعمت الهی در خطر قرار گیرد. به عبارت دیگر، انسان همان‏گونه که حق استفاده و بهره‏مندی از محیط زیست سالم را دارد، مسؤولیت درست استفاده کردن از آن را نیز بر عهده دارد.
با نگاهی به وضعیت فعلی محیط زیست، در می‏یابیم که انسانها در بهره‏برداری از طبیعت و محیط زیست به مسؤولیت خود در حفظ و حراست از آن به درستی عمل نکرده‏اند این کانون وارد معضلات محیط زیست از جمله زباله گردند تا با همفکری و همکاری یکدیگر جهت ایجاد محیط عاری از هرگونه آلودگی تلاش نمائیم.

در ادامه دکتر علامه به اهمیت مجامع دانشجویی در بخش کانونها و تشکلهای دانشجویی، انجمن های علمی و ... اشاره کردند و بیان داشتند که سه جزء اصلی مشارکت های اجتماعی دانشجویان شامل رضایتمندی، مشارکت دانشجویان و ایجاد اعتماد حائز اهمیت می باشد.

همچنین ایشان تقویت تحمل، مدارا و قدرت تحمل اندیشه های مخالف را به دانشجویان توصیه و اظهار داشت که دبیران درهای کانونها را باز کنند تا چهره های جدید وارد کانون شده و عرصه فعالیت برای همه دانشجویان فراهم گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.