سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸

کارگاه های آموزش مهارت ارتباط موثر در گروه همتایاران کلید می خورد

همتایاران

رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: به زودی برنامه کارگاه های مهارت برای ارتباط موثر در گروه همتایاران ارائه و اجرا خواهد شد.

ملیحه پاشیب، رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در نشست همتایاران دانشجو، از کم فعالیتی نهاد همتایاران در ترم جاری سخن گفت و بنا به مشکل پیش آمده در روند اجرایی، در ترم جاری برنامه های جامع تر را به تعویق انداخت.
رئیس اداره مشاوره علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان این که ترم تحصیلی رو به اتمام است گفت: با توجه به فرا رسیدن امتحانات، فشردگی برنامه های کلاسی و عدم حضور همتایاران دانشجو، همایش معرفی همتایاران را به ترم بعد منتقل میکنیم لذا در ادامه این ترم به برنامه ریزی های گسترده تری برای ترم آینده در خصوص همتایاران خواهیم پرداخت.
ملیحه پاشیب از تهیه فرم نیازسنجی با توجه به سوگیری نیازهای دانشجویان سخن گفت و تصریح کرد: فرم نیاز سنجی تدارک دیده شده مبتنی بر تعیین نیازهای دانشجویان از زبان خود آن هاست که در این فرم  عموم مشکلات دانشجویان شناسایی و درجهت مرتفع سازی آن برنامه ریزی خواهد شد.
وی افزود: شروع کار همتایاران باید در دانشجویان دیدگاه مثبت ایجاد کند که نیازمند صرف زمان و برگزاری کارگاه های مختلف همتایاران در بین دانشجویان مطابق با نیاز های آنهاست.
شیوا قربانی، دبیر همتایاران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به دیدگاه نادرست دانشجویان نسبت به اداره مشاوره دانشگاه گفت: جو حاکم بر دانشگاه و ذهنیت های غلط دانشجویان از عدم شناخت صحیح و کافی نسبت به همتایران ناشی میشود، لذا ارجاع به واحد مشاوره ای دانشگاه را آن طور که باید شایسته نمیدانند.
وی ادامه داد: باید اقدامی در راستای شناخت و معرفی همتایاران در دانشگاه صورت گیرد.
ملیحه پاشیب با اشاره به اینکه اداره مشاوره دانشگاه در ترم جاری شاهد روند رو به رشد افزایش مراجعات دانشجویان بوده است، گفت: در گذشته نگرش های منفی نسبت به مشاوره باعث می شد اداره مشاوره فعالیت خاصی در حوزه مشاوره دانشجویی نداشته باشد، اما عملکرد همتایاران در ترم جدید موجب افزایش ابلاغات دانشجویان شده است.
وی افزود: به زودی برنامه کارگاه های مهارت برای ارتباط موثر در گروه همتایاران ارائه و اجرا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.