سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳

به همت انجمن علمی فوریت های پزشکی؛ 

پنل علمی تجلی قرآن کریم در عصر علم برگزار شد 

همتایاران

پنل علمی تجلی قرآن کریم در عصر علم با رویکرد موارد علمی ذکر شده در قرآن امشب در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد.

به  گزارش مفدا تربت حیدریه، پنل علمی تجلی قرآن کریم در عصر علم با رویکرد موارد علمی ذکر شده در قرآن امشب در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور گسترده دانشجویان برگزار شد. 
محسن مجددی، دانشجوی ترم 4 فوریت های پزشکی تفاوت قرآن کریم با معجزات دیگر پیامبران الهی را عقلی بودن قرآن و انتخاب شدن آن برای تمامی انسان ها در هر عصر و زمانی دانست و تصریح کرد: معجزه های هر پیامبر الهی در طول تاریخ همواره متناسب با شرایط، زمان و وضعیت مردم آن منطقه بوده است. 
وی با بیان این که پس از 1400 سال هیچ شخصی حتی ادعایی مبنی بر آوردن عبارتی مانند قرآن نکرده است، خاطر نشان کرد: اگر قرآن از سوی غیر پرودگار نازل می شد، اختلافات زیادی در آن پدیدار می شد؛ همچنین زمانی می توانیم به اعجازهای علمی قرآن پی ببریم که با تلاوت قرآن، در آن تدبر و تعقل کنیم. 
مجددی در ادامه به اعجازهای نجومی در قرآن، جداشدن روح هنگام خواب، حرکت کوه ها، تغذیه در اسلام و اثر انگشت در قرآن اشاره کرد و گفت: در حوزه جنین شناسی و تشکیل نطفه، شگفتی های فروانی در قرآن وجود دارد که امروزه پس از مدتهای مدید از منظر علم به اثبات رسیده است. 
شایان ذکر است؛ این پنل علمی اولین ارائه رسمی انجمن علمی فوریت های پزشکی در ترم جاری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.