سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

کارشناس ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

رشد 3 برابری مرگ نوجوانان در اثر ابتلا به ایدز در دنیا 

همایش ایدز

کارشناس ایدز معاونت بهداشت با بیان این که مرگ و میر در اثر ایدز   در دنیا افزایش یافته گفت: علی رغم کاهش مرگ در جهان  مرگ نوجوانان در اثر ابتلا به بیماری ایدز 3 برابر شده و دومین علت مرگ پس از سوانح شناخته میشود. 

به گزارش مفدا تربت حیدربه، اعتصامی، کارشناس ایدز معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، شب گذشته در همایش ایدز از دانشجویان شرکت در تحقیقات میدانی و پژوهشی که مربوط به شناسایی مبتلایان به بیماری ایدز میشود را خواستار شد. 
کارشناس ایدز معاونت بهداشت از 78هزار مورد ابتلا که 35 هزار آن نفر آن فوت میشوند خبر داد و تصریح کرد: 18 هزار نفر از موارد ابتلای به بیماری ایدز تحت درمان ARV قرار میگیرند که این نسبت در زنان باردار به میزان 7نفر از هر 10 نفر آنهاست که مورد درمان قرار میگیرند. 
اعتصامی با بیان اینکه مرگ و میر در اثر ایدز  افزایش یافته افزود: علی رغم کاهش مرگ در جهان  مرگ نوجوانان در اثر ابتلا به بیماری ایدز 3 برابر شده و دومین علت مرگ پس از سوانح شناخته میشود که این عامل ناشی از عدم آگاهی درست از این بیماری در جامعه است لذا باید فرهنگ سازی شود تا مبتلایان دیگران را از ابتلا به بیماری خودشان آگاه سازند. 
وی ادامه داد: شیوع بیماری ایدز در جنوب آفریقا بیشترین در گیری را ایجاد کرده است که علاوه بر عوامل فردی و هنجار رفتارهای پرخطر، عوامل اجتماعی نظیر فرهنگ سازی نادرست و عدم آموزش و آگاهی ناکافی در آن دخیل است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.