شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو؛

جشنواره ورزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان آغاز شد

جشنواره ورزشی پسران

با هدف ارتقای سطح آمادگی دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در رشته‌های مختلف ورزشی، جشنواره ورزشی دانشجویان این دانشگاه در هشت رشته ورزشی آغاز شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، این جشنواره ورزشی با هدف ارتقای سطح آمادگی دانشجویان پسر در رشته‌های مختلف ورزشی و همچنین گرامیداشت روز دانشجو و غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان از سوم آذر ماه در این دانشگاه آغاز و تا ۱۳ آذرماه ادامه خواهد داشت.

"مهدی خیرخواه" مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گفت وگو با خبرنگار مفدا ضمن اعلام این خبر افزود: جشنواره ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌ در هشت رشته ورزشی شامل فوتبال دستی، داژبال، طناب کشی و طناب زنی که جزء رشته‌های همگانی هستند و همچنین رشته‌های تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، شطرنج و پرس سینه ( قهرمانی) در حال برگزاری است که قطعا برگزاری این جشنواره ورزشی که همه ساله به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود، در افزایش سطح آمادگی دانشجویان بسیار موثر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات طناب زنی و آمادگی جسمانی از شب گذشته در مجموعه ورزشی دانشگاه آغاز شده است و این مسابقات در حال پیگیری است. در این مسابقات ورزشی که به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود، نفرات و تیم‌های برتر را می‌توان شناسایی و در اعزام آنها به المپیاد ورزش‌های همگانی و قهرمانی اقدام کرد.

خیرخواه در پاسخ به این سؤوال که چرا جشنواره ورزشی به مناسبت روز دانشجو برای دانشجویان دختر تدارک دیده نشده است، گفت: مسابقات ورزشی دانشجویان دختر این دانشگاه به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد، از این رو ما به مناسبت روز دانشجو جشنواره ورزشی را برای دانشجویان پسر تدارک دیدیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به استقبال گسترده دانشجویان در این جشنواره ورزشی گفت: حدود ۳۰۰ دانشجوی پسر دانشگاه در مجموع در هشت رشته ورزشی در این مسابقات حضور دارند و مسابقات خود را برگزار می‌کنند که یکی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره‌ها علاوه بر گرامیداشت روز دانشجو یا دیگر مناسبت‌ها، افزایش میل و انگیزه دانشجویان به ورزش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است. خیرخواه عنوان کرد: قطعا ورزش می‌تواند یکی از عوامل بازدارنده به آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه برای نفرات و تیم‌های برتر این جشنواره، جوایزی تدارک دیده شده است، خاطرنشان کرد: نفرات و تیم‌های برتر مسابقات مختلف ورزشی کارت هدیه دریافت خواهند کرد که این جوایز به مناسبت روز دانشجو در قالب مراسم اختتامیه با حضور ریاست دانشگاه و معاون فرهنگی و دانشجویی،تقدیم ورزشکاران حائز رتبه و تیم‌های برتر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.