سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی تربت حیدریه: 

هزینه سالانه درمان و پیشگیری از ایدز معادل 4 ماه یارانه کشور است

همایش ایدز

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان تربت حیدریه گفت: بر اساس برآورد شبکه ی بهداشت 14 هزار میلیارد هزینه صرف در مان و پیشگیری از ایدز میشود که این آمار برابر با 4 ماه یارانه سراسری کشور می باشد.

به گزارش مفدا تربت حیدربه، سرگرد شیرمحمدی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان تربت حیدریه، در همایش ایدز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به یکی از چهار عامل تهدید بشری تحت عنوان اعتیاد به مواد مخدر گفت: ایران جزو 5 کشور اصلی تولید کننده ی مواد مخدر در سطح جهانی است. 
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان تربت حیدریه  از مصرف 25درصدی قلیان در زنان، 90 درصد تجربه استفاده از سیگار در بین جوانان و 73 هزار مرگ و میر در اثر استعمال مواد مخدر خبر داد و گفت: بر اساس برآورد شبکه ی بهداشت 14 هزار میلیارد هزینه صرف در مان و پیشگیری از ایدز میشود که این آمار برابر با 4 ماه یارانه سراسری کشور میباشد. 
سرگرد شیر محمدی با بیان اینکه از  هر صد نفر مرد یک زن معتاد وجود دارد تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر در جامعه کنونی با وجود سبک های استفاده مختلف آن شیوع آلودگی در بین معتادان را افزایش میدهد و بر اساس عدم آگاهی از روش های انتقال و ابتلا به بیماری ایدز شیوع این بیماری در بین جامعه در حال افزایش است. 
وی ادامه داد: با توجه به افزایش مواد مخدر در بین جوانان و اعتیاد به آن به علت سرخوشی های زود گذر باید از اینگونه موارد استفاده جلوگیری شود چراکه جوانان شاید آگاه نباشند که اثرات خوشی مواد زود گذر و اثرات  ماندگار آن باعث اعتیاد بدون ایجاد حس گذشته خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.