چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳

به بهانه اختتامیه جشنواره ملی حرکت؛

یازدهمین جشنواره ملی حرکت به کار خود پایان داد/۱۰۶ دانشگاه کشور در جشنواره یازدهم شرکت کردند

یازدهمین جشنواره ملی حرکت

یازدهمین جشنواره ملی حرکت که از تاریخ چهارم آذر ماه کار خود را در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی اصفهان آغاز کرده بود در هفتمین روز از این ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا، یازدهمین جشنواره ملی حرکت امروز به کار خود پایان داد، اما موفقیت‌های کسب شده در این دوره از جشنواره در نوع خود قابل توجه است.

بر اساس آمارهای اعلام شده بیش از ۹ هزار انجمن علمی و ۴۰ اتحادیه در دانشگاه‌های کشور فعال می‌باشند که این انجمن‌ها با توجه به رشته تخصصی خود زیر مجموعه یکی از این ۴۰ اتحادیه قرار دارند و ۲۳ اتحادیه از این تعداد در یازدهمین جشنواره ملی حرکت حضور داشته‌اند.

 یازدهمین جشنواره ملی حرکت با حضور حدود ۵۴۰ مهمان از ایران و ۸۵ مهمان از ۴۶ کشور جهان تلاش داشته است تا ارتباط با صنعت، بخش بین الملل و دیپلماسی علمی را به عنوان برنامه‌های شاخص خود معرفی کند و بیش از هزار و ۳۵۵ اثر از ۱۰۶ دانشگاه کشور را در این دوره از جشنواره دریافت کند.

این جشنواره امروز به کار خود در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی پایان می‌دهد دانشگاهی که دارای ۵۷ انجمن علمی در هشت دانشکده است که این انجمن‌ها موفق شده‌اند در طول یک سال گذشته ۳۰۰ برنامه مختلف را به اجرا درآورند.

 از دید دانشجویان و کارشناسان شرکت کننده در یازدهمین جشنواره ملی حرکت، حضور شرکت‌های دانش بنیان و دانشجویان خارجی و انجمن پویا در این رویداد علمی، گام بلندی برای نقش آفرینی در بخش کارآفرینی و تعریف فضای کسب و کار به شمار می‌رود.

این جشنواره در حقیقت تلاش دارد تا رابطه‌ای معنا دار میان علم و صنعت ایجاد کند و آن چه در ذهن پویای دانشجو می‌گذرد را با همراه کردن صنعت، به تولید و کاربرد برساند.

 در جشنواره یازدهم که در شهر اصفهان برگزار شد، نمایشگاهی در فضایی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان و در قالب ۱۰۵ غرفه برپا و آثار و دستاوردهای انجمن‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در رشته‌های علوم پایه، مهندسی، فناوری، علوم نوین، کشاورزی و صنعت در آن به نمایش گذاشته شد.

بر اساس اعلام برگزار کنندگان این جشنواره حدود ۸۵ پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یک غرفه مشترک، توانمندی‌های خود را در این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشتند.

۱۵ شرکت و سازمان در این رویداد حضور داشتند که این مراکز و شرکت‌های صنعتی علاوه بر حضور در فضای نمایشگاهی به مذاکره و تبادل نظر با فعالان و دانشجویان انجمن‌های علمی سراسر کشور می‌پردازند و با طرح مشکلات و مسائل فنی و علمی خود به دنبال راه حلی برای رفع آن از طریق دانشگاه‌ها هستند.

وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش و جوانان در این دور از جشنواره حضور داشتند و طبق اعلام دبیر سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق کشور تاکنون برای جذب ۶۰ نیروی کار از بین دانشجویان ماهر و فعال انجمن‌های علمی، اعلام آمادگی کرده‌اند.

از دیگر بخش های ویژه این دوره جشنواره می‌توان به حضور شرکت‌های شتاب دهنده، بخش ویژه انجمن پویا اشاره کرد به نحوی که در بخش ویژه انجمن پویا، نزدیک به ۲۵ طرح موفق انجمن‌های علمی انتخاب شده و طبق برنامه زمان بندی شده داوری این آثار صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.