سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه: 

رسالت هلال احمر تسکین آلام بشری و حمایت از سلامت انسان هاست

همایش ایدز

رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: رسالت هلال احمر تسکین آلام بشری، حمایت از زندگی، سلامت و تامین احترام انسان هاست که باید در مورد بیماران مبتلا به ایدز هم صورت پذیرد. 

به گزارش مفدا تربت حیدربه، رضا مومن زاده، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شب گذشته در همایش ایدز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه این بیماری را به عنوان بحران اعلام کرده و افزود: بنا به شعار جمعیت هلال احمر در سال 94-95 مبتنی بر تاب آوری جامعه لازم است تا مردم و نهاد های مسئول در این زمینه آماده فرهنگ سازی و مقابله با شیوع آن در جامعه باشند. 
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه با اشاره به هدف والای هلال احمر درخصوص حمایت از سلامت انسان ها تصریح کرد: جمعیت هلال احمر میکوشد از هیچ گونه تلاشی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در جامعه مضایقه نکند. 
وی با بیان این که جامعه باید خود را برای مقابله با آن آماده کند، تاطر نشان کرد:  بر خلاف تصورات عموم امکان ابتلا به این بیماری در هر شخصی وجود دارد و نباید رفتار های پر خطر در هیچ گروهی نادیده گرفته شود. 
وی با بیان اینکه جامعه ی ما جامعه ی تاب آور است و باید تعیین شود چه اندازه برای تاب آوری جامعه اطرافمان در این مخاطره اقدام کرده ایم ادامه داد: رسالت هلال احمر تسکین آلام بشری، حمایت از زندگی، سلامت انسان و تامین احترام انسان هاست که باید در مورد بیماران مبتلا به ایدز هم صورت پذیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.