سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه: 

شناسایی 5 مورد از 400 بیمار احتمالی مبتلا به ایدز در تربت حیدریه

همایش ایدز

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از ابتلای احتمالی 400 مورد ابتلا به بیماری ایدز در سطح تربت حیدریه و شهرستان های مجاور خبر داد و گفت: از این مقدار تا کنون تنها 3تا5 مورد ابتلا شناسایی شده اند. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، دکتر الهام بهره مند، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شب گذشته در همایش ایدز  در خصوص فراگیری روز افزون بیماری ایدز در سطح دنیا گفت: علی رغم افزایش دانش و اطلاعات عمومی مردم در عصر جدید متاسفانه مطالعات نشان میدهد هنوز هم اطلاعات عموم افراد جامعه از بیماری ایدز کامل نیست و افراد تصور میکنند بیماری ایدز متعلق به فرهنگ های دیگر و افراد خلافکار جامعه است. 
وی از ابتلای احتمالی 400 مورد ابتلا به بیماری ایدز در سطح شهرستان تربت حیدریه و شهرستان های مجاور خبر داد و افزود: از این مقدار تا کنون تنها 3تا5 مورد ابتلا شناسایی شده اند لذا باید در راستای شناسایی حداکثری موارد ابتلا بکوشیم و این خواسته مگر از طریق آگاه سازی همگانی اقشار جامعه در زمینه شیوع و فرهنگسازی راه های انتقال محقق نمیشود. 
دکتر بهره مند از اجرای طرح و برنامه ی جدید وزارت بهداشت کشور تحت عنوان نود در نود در نود خبر داد و گفت: این طرح مبتنی بر شناسایی حداکثری ابتلا به بیماری ایدز، هم اکنون بصورت کشوری در حال اجراست. به اینصورت که 90 درصد شناسایی بیماران، 90 درصد تحت درمان قرار دادن آنان و 90 درصد نیز پیگیری افراد تحت درمان است. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از آمار ابتلای یک نفر از هزار نفر به بیماری ایدز خبر داد افزود: با توجه به عدم اطلاعات کافی جوامع از بیماری ایدز باید با ایجاد فرهنگ سازی گسترده راه های انتقال و علائم این بیماری آموزش های عمومی انجام بشود چراکه در همه ی افرادی که در شغل خود با خون و وسایل تیزو برنده سر وکار دارند امکان آلوگی با ویروس ایدز وجود دارد. 
وی بیشترین گروه در معرض خطر ابتلا به بیماری را جوانان دانست و گفت: با افزایش مراجعات به مراکز مشاوره به راحتی این بیماری قابل پیشگیری است لذا بایستی عموم جامعه  به این سو هدایت شوند تا از ابتلا پیشگیری شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.