سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲

مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:  

عفونت ایدز چالش امروز حوزه سلامت کشور است  

همایش ایدز

حشمتی عفونت ایجاد شده در اثر ایدز را از چالش های سلامت کشور دانست و گفت: بیشتر از هر نوع درمانی جامعه نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه است. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، هاشم حشمتی، مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در همایش ایدز  با اشاره به فعالیت های دانشجویان درحوزه ی فرهنگی دانشگاه از برگزاری این همایش ها ابراز رضایت کرد و گفت: خوشبختانه مسئولین و کادر اجرایی اعم از فعالان فرهنگی و دبیران کانونها در برگزاری همایش های علمی تا کنون از هیچ گونه تلاشی مضایقه نکرده و در برگزاری همایش های علمی تلاشی ستودنی داشته اند. 
حشمتی عفونت ایجاد شده در اثر ایدز را از چالش های سلامت کشور دانست و تصریح کرد: بیشتر از هر نوع درمانی جامعه نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه است لذا بنا به باور های غلطی که در همه ی اقشار جامعه و حتی تحصیل کرده ها وجود دارد قدم اول مقابله با این بیماری فرهنگ سازی از درک صحیح این بیماری در جوامع امروزی است. 
مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه باورهای نادرست و عدم درک صحیح از بیماری ایدز در سطح جامعه با وجود تلاش همگانی مسئولین برای فرهنگ سازی هنوز هم ادامه دارد، افزود: باور های نادرست از بیماری ایدز در قشر تحصیل کرده و حتی اساتید باعث شده این بیماری در جامعه سیر صعودی پیش گرفته و افراد مبتلا از بیان بیماری خود در جامعه امتناع کنند. 
وی ضمن قدردانی از زحمات برگزار کنندگان این همایش در سطح دانشگاه ادامه داد: تدوین صحیح فرهنگ سازی نسبت به بیماری ایدز به عهده ی همایش های علمی در سطح شهر و یا دانشگاه هاست لذا از این گونه فرهنگ سازی ها استقبال میکنیم و امیدواریم به همت مسئولین امور فرهنگی برگزاری آن ادامه یابد. /پایان خبر/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.