سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵

آغاز ثبت نام بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت(ع) در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

جشتواره قرآن اهواز 88%

رئیس اداره قرآن و عترت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توانست به مقام سوم در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت کشور نائل شود امید واریم که با همت و پشتکار اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز بتوانیم در بیست و دومین جشنواره نیز در خور شآن نام دانشگاه عمل نمائیم.

محمد سهرابی رئیس اداره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آغاز ثبت نام دانشگاهیان جهت بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت خبر داد و گفت: با پایان بیست و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت در مهرماه، اقدامات اجرایی برای برگزاری دوره بیست و دوم این جشنواره به سرعت کلید خورد و در نخستین گام آیین نامه اجرایی جشنواره همزمان با هفته قرآن به دانشگاه ابلاغ و سامانه ثبت نام جشنواره نیز آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توانست به مقام سوم در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت کشور نائل شود، خاطر نشان کرد: امید واریم که با همت و پشتکار اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز بتوانیم در بیست و دومین جشنواره نیز در خور شآن نام دانشگاه عمل نمائیم.

سهرابی در خصوص بخش های جشنواره عنوان داشت: بخش آوایی که شامل حفظ (سوره حدید با ترجمه،۱،۵،۱۰،۲۰جزء وکل قرآن کریم)، قرائت تحقیق و ترتیل ، نغمات آئینی(اذان،تواشیح  ترجمه خوانی ،ودعا ومناجات خوانی)، بخش معارف قرآنی و سیره معصومین (ع) آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، مفاهیم نهج البلاغه،مفاهیم صحیفه سجادیه،حفظ موضوعی قرآن،آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم،آشنایی با سیره معصومین (ع) واحکام،پرسمان قرآنی می باشد.

وی افزود: بخش کتابخوانی بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب، بخش پژوهش مقاله نویسی، طرح پژوهشی، ترجمه وتالیف، بخش فناوری شامل تولید نرم افزار و اپیلیکیشن و کانال شبکه های مجازی، بخش هنری خوشنویسی، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق و منبت و طراحی پوستر، بخش ادبی شعر، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی، نشریات آثار (مصاحبه،گزارش،مقاله دینی وقرآنی،طرح روی جلد،گرافیک وصفحه آرایی)و نشریات از دیگر بخش های جشنواره می باشد.

وی بیان داشت: ثبت نام جشنواره در سطح اساتید، دانشجویان وکارکنان از هفته چهارم آبان ۹۵ لغایت ۱۰/۱۵/ ۹۵  انجام خواهد شد و نفرات اول هر رشته به مرحله سراسری وزارت بهداشت راه پیدا خواهند کرد. سپس دانشجویان برتر این مرحله نیز جهت شرکت در سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان ایران معرفی خواهند شد.

سهرابی بیان داشت: در هفته اول بیش از 150 نفر از اساتید، کارکنان و     دانشجویان ثبت نام نموده اند و نصب بنر و پوستر ها و اطلاع رسانی های لازم انجام شده است و نمایندگانی نیز در واحد های تابعه دانشگاه از جمله دانشکده ها، معاونت ها و شبکه های بهداشت و درمان سطح استان جهت انجام پیگیری های لازم مشخص شده اند.

رئیس اداره قرآن و عترت دانشگاه در خصوص آیین نامه اجرایی جشنواره گفت: هر داوطلب می‌تواند حداکثر در سه رشته، در سه بخش مجزا(به طور مثال: حفظ ۱۰ جزء، معرق و احکام) و در یکی از گروه‌های دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت نماید.

وی درارتباط با دانشگاهیان دارای شرایط پذیرش در جشنواره اظهار داشت: اساتید اهم از هیئت علمی و پاره وقت و... با تأیید معاونت آموزشی دانشگاه، دانشجویان شاغل به تحصیل در زمان ثبت نام در جشنواره و کارکنان نیز  شامل رسمی، پیمانی، قراردادی، طرحی و پاره‌ وقتی که حداقل تا پایان سال ۱۳۹۵ با دانشگاه و یا وزارتخانه همکاری داشته و حکم کارگزینی و یا تأییدیه دانشگاه را داشته باشند میتوانند در این جشنواره شرکت نمایند.

رئیس اداره قرآن و عترت درخصوص راه های ثبت نام عنوان داشت: ثبت نام ازطریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به آدرس  http://quran.behdasht.gov.ir، تلفن مستقیم 061-33738563 یا داخلی های 4537، 2126 و 4533،  مراجعه حضوری به اتاق 104 و 105 سازمان مرکزی و یا ارتباط با ادمین کانال تلگرامی به آدرس @jashanvarequran22  انجام می پذیرد.

جهت دریافت آئین نامه اینجا را کلیک نمایید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.