سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹

حضور نماینده مردم جهرم و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جمع دانشجویان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم

حضور نماینده مردم جهرم و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جمع دانشجویان و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم

به نقل از موافقان رد FATF نوعی خود تحریمی است ، اگر این قرارداد رد شود تمام ارتباطات ما با دنیا قطع خواهد شد و دیگر هیچ ارتباطی با بیرون نخواهیم داشت .

به گزارش مفدا-جهرم " جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم، در تاریخ ۹۷/۰۹/۰۵ توسط تشکل بسیج دانشجویی و با حضور دکتر رضایی نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر رحمانیان رئیس دانشگاه، دکتر حجت معاون فرهنگی دانشجویی، سرهنگ توکل فرمانده ویژه نیروهای بسیج سپاه، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد و دبیر هیئت رئیسه مجلس برگزار شد.

در این جلسه که در پردیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزارشد دکتر رضایی نماینده مردم شهرستان جهرم، علت تأخیر یک ساعته خود را طولانی شدن جلسه ی قبلی و مراجعات کثیر مردمی بیان کرد.

در ابتدای جلسه مهدی زارع فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ضمن خوش آمد گویی به حضار از اجرا نشدن به موقع برنامه گله مند شد و درخواست یک جلسه به صورت تفصیلی با حضور نماینده مردم جهرم در زمانی دیگر را نمود.

دکتر رضایی با استقبال، از برگزاری جلسه ای دیگر و گفتگو محور با دانشجویان سخن گفت و افزود : دانشجو به عنوان یک قشر تأثیرگذار و پویا می تواند در تصمیم گیری ها به  نمایندگان مجلس کمک کنند و ما به عنوان نماینده همه اقشار در مجلس شورای اسلامی از این پیشنهاد استقبال می کنیم.

در ادامه سروش دوانی مجری برنامه، با مطرح نمودن سؤالات دانشجویان در خصوص مسائل مهم کشور برنامه را آغاز و اولین پرسش درمورد FATF  را مطرح نمود واز اوضاع و احوال کنونی اش جویا شود و خواهان پرده برداری از علت تلاش های شبانه روزی عده ای از دولتمردان برای تصویب آن شد .

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی  درجواب دانشجویان در خصوص این سئوال چنین عنوان کرد که : FATF دارای ۴۱ بند می‌باشد که ۴ لایحه ی ارسالی به مجلس برای اجرا دچار مشکل شد. یک لایحه ارسالی با اصلاحات در مجلس به تصویب رسید. ۳لایحه اختلافی  بین شورای نگهبان بود که ۲ تا  از آنها به شورای نگهبان ارجاع داده شد. آخرین لایحه موسوم به سی اف تی که شورای نگهبان ۲۲ ایراد را به آن وارد کرد، اکنون در کمیسیون امنیت ملی است و کارگروهی ویژه اصلاح این بند در کمیسیون امنیت ملی تشکیل شده که  مجلس منتظر ارسال گزارش آن به صحن علنی است. ضمناً آن گونه که به گوش بنده رسیده طی ۴ سال گذشته دولت اصلاحات ۳۷ بند از آن را به اجرا در آورده است.

وی عنوان کرد : موافقان FATF می گویند اگر این قرارداد رد شود تمام ارتباطات ما با دنیا قطع خواهد شد و دیگر هیچ ارتباطی با بیرون نخواهیم داشت و از نظر آنان رد FATF نوعی خود تحریمی است. 

قاضی زاده در ادامه افزود :  البته اصطلاح خودتحریمی در مورد FATF  وجود ندارد و بانک های کاربردی ما درحال حاضر در تحریم هستند و با تصویب FATF عملاً اتفاق خاصی نخواهد افتاد  .

دکتررضایی ضمن تأیید سخنان قاضی زاده اظهارداشت : ناظران FATF سه کشور هستند که دوتای آن اسرائیل و عربستان است و این کشور ها به عنوان ناظر می توانند به مسائل مالی کشور و بحث تأمین مالی نیرو های برون مرزی مثل سپاه قدس وحزب الله که در حال دفاع از منافع ملی کشورمان هستند ورود کنند به این علت که آنان نیروهای برون مرزی ما را تروریسم می نامند و تصویب CFT  می تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد  و در حال حاضر ما منتظر گزارش کمیسیون امنیت ملی هستیم تا در مجلس به رأی گذاشته شود.

قاضی زاده موضع موافقین را اینگونه شرح داد که: موافقین دو گروه اند؛ یک گروه نمی‌خواهند به آمریکا بهانه بدهند و گروه دیگر میگویند دولت دلیل عدم کارکرد خود را تصویب نشدن این لوایح می داند پس نباید بهانه به دولت بدهیم .

سئوال دوم مطرح شده از سوی دانشجویان شفاف سازی وضعیت بیمارستان نیمه تمام سیدالشهدای جهرم و پروژه راه آهن رها شده ی شهرستان بود که در این خصوص دکتر رحمانیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم  پاسخ داد و گفت : بیمارستان حدود  ۷۱٪ پیشرفت فیزیکی داشته و با همکاری دکتر رضایی از نظر مالی کاملا تأمین شده است و خوشبختانه مشکل مالی نداریم.

رئیس دانشگاه با عنوان این که این پروژه جز اولویت های سال آینده وزارت بهداشت قرار گرفته و انشاالله مهر ماه سال آتی افتتاح خواهد شد  افزود : طی این چندسال کارهای درمانی بسیار مهمی در جهرم اتفاق افتاده است  وچون نزدیک به ۶۰ درصد از مراجعه کنندگان مربوط به اطراف جهرم اند و توانسته ایم از نظر درمانی جهرم و حومه را ساماندهی کنیم.

در ادامه نماینده مردم جهرم از راه آهن جهرم و پروژه قبل که اتصال ریلی شیراز، جهرم، بندرعباس و لار بود گفت و افزود : طبق بررسی های انجام شد راه آهن شیراز سروستان حدود ۹۰ درصد پیشرفت داشته و فقط کافی است که جهرم به سروستان متصل شود. مناقصه ها انجام شده و این طرح جدید به پیمانکار واگذار شده و از دو یا سه هفته آینده پیمانکار شروع به کار خواهد کرد.

در آخر مجری برنامه شفافیت آرا  را به عنوان آخرین سئوال مطرح نمود که دکتر رضایی به این سئوال اینگونه پاسخ داد و گفت : بنده و جناب قاضی زاده موافق با شفافیت آرا هستیم و رأی گیری ها اگر شفاف سازی شود به صلاح کشور است. و مخالفان این موضوع را موجب جو سازی ها علیه خودشان می دانند در صورتی که نماینده هر رأی و نظری که اعلام کند باید پای آن بایستد و از عواقبش نترسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.