دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵

دانشکده بهداشت

دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سال ۱۳۵۰ با عنوان آموزشگاه عالی بهداشت مدارس با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی رشته بهداشت مدارس آغاز به کار کرد. از سال ۱۳۶۲ با عنوان آموزشکده عالی بهداشت عمومی و سپس از سال ۱۳۶۸ تحت عنوان آموزشکده بهداشت محیط به کار خود ادامه داد. ساختار دانشکده بهداشت، بطور رسمی از سال ۱۳۷۱ تاسیس و آغاز به فعالیت نمود. این دانشکده از سال۱۳۸۴، در مجتمع پیامبراعظم(ص)، واقع در هفده کیلومتری جاده دریا مستقر شد. این دانشکده  به عنوان مرکز قطب علمی شمال کشور، با بهره گیری از اساتید مجرب و توانمند، نقش مهمی در تعلیم و تربیت کارشناسان و متخصصان بهداشتی در رشته های مختلف علوم بهداشتی، در سطح کشور ایفا می کند.

دانشکده بهداشت هم اکنون در مقطع کارشناسی دارای  رشته‌های بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت عمومی (پیوسته و ناپیوسته)؛ و در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشته های بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، ارگونومی، حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، آمار زیستی و مدیریت خدمات بهداشتی ودرمانی می باشد. در مرکز تحقیقات علوم بهداشتی، مستقر در دانشکده، دانشجویان دکترای پژوهش محور در گرایش‌های مختلف (حشره شناسی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، مدیریت نظام سلامت) مشغول به پژوهش و تحصیل می باشند.

دانشکده بهداشت بر آن است تا با فراهم آوردن زمینه لازم برای توسعه کمی و کیفی آموزش و پژوهش، توسعه تحصیلات تکمیلی و دوره‌های بین رشته‌ای، راه اندازی دوره های دکترای آموزش محور (بهداشت محیط، آمار زیستی، بهداشت حرفه ای، مدیریت نظام سلامت)، توسعه تحقیقات کاربردی، گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی با دیگر دانشگاه‌ها و موسسات علمی داخل و خارج از کشور؛ در جهت حل معضلات بهداشتی، تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص  و تولیدعلم و فناوری در سطح قطب کشور و منطقه گام‌های موثری بردارد.

رسالت دانشکده بهداشت ساری 

ارتقاء سطح سلامتی افراد و جامعه از طریق تربیت نیروی انسانی متخصص با بهره‌گیری از توان بالای اعضاء محترم هیئت علمی - فن آوری های نوین و پژوهش‌های بنیادی و کاربردی می‌باشد.

ریاست دانشکده :

دکتر جمشید یزدانی چراتی  (دکتری آمار زیستی)                                

   بیوگرافی آکادمیک CV

  Mail : jyazdani@mazums.ac.ir

معاونت آموزشی  و دانشجویی دانشکده :

 

دکترسیدابوالحسن نقیبی   (Ph.D   آموزش بهداشت و ارتقای سلامت)     

 بیوگرافی آکادمیک  CV 

  Mail : anaghibi۱۳۴۵@yahoo.com 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.