سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱

جشن روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار شد.

جشن دانشجو

جشن بزرگ روز دانشجو با حضور ریاست محترم و معاونین و مدیران دانشگاه و یک هزار و دویست نفر از دانشجویان در محل تالار فرهیختگان بجنورد برگزار شد.

به گزارش مفدا ریاست دانشگاه در این آیین ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان دانشگاه،  16 آذر را  روز شجاعت و همت دانشجویی در روزگاری دانست که خفقان بعد از کودتا  همه جامعه را خاموش کرده بود و صدایی حق بلند شدن نداشت.

دکتر"ابراهیم گلمکانی" اظهار داشت:خون 3 شهید دانشگاه نماد آزادی،استقلال طلبی و شجاعت این قشر فرهیخته است .

وی با اشاره به این هدف که ایران اسلامی باید قدرت اول منطقه شود و معیار های بزرگی برای این چشم انداز در نظر  گرفته شده است ، تاکید کرد : هیچ عاملی مانند منابع انسانی در بحث توسعه پایدار کشور اثربخش و ارزشمند نیست و دانشجویان باید جزئی از این سرمایه بزرگ باشند.

دکتر"گلمکانی" معتقد است:برای دستیابی به این مهم باید تعامل سازنده با جهان مبتنی بر عزت ملی و استفاده از تمامی پتانسیل های داخلی و خارجی داشته باشیم و در رأس آن وجود نیروهای جوان و متعهد است.

وی با بیان اینکه رونق اقتصادی پس از سرمایه گذاری انجام خواهد شد افزود:انرژی دانشجویان این دانشگاه معطوف به کسب مهارت در راستای ارتقای سلامتی مردم است و نگاه دولت نیز معطوف به دانشجویان است.

به گفته ریاست دانشگاه دولت تدبیر و امید به دانشجویان و سلامت مردم توجه ویژه داشته و مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز تاکید ویژه ای به این حوزه ها دارند.

دکتر"گلمکانی "اظهار داشت:16آذر نماد ورود دانشجویان به تمام عرصه های سیاسی و اجتماعی  کشور است ،خلاقیت از ذهن جوانان شکل می گیرد و انتظار داریم جوانان به پای کار آمده  تا معضلات داخلی حل شود و به چشم انداز مد نظر برسیم.

ریاست  دانشگاه  با تاکید بر این که ما به عنوان خدمتگزاران دولت باید بتوانیم شرایط را بوجود آورده  و از تمام پتانسیل ها استفاده کنیم و با اشاره به بیمارستان آموزشی،دانشکده و خوابگاه در دست ساخت  دانشگاه ، تصریح کرد:مسئولان دانشگاه تمام تلاش خود را می کنند تا شرایط ایده آلی برای دانشجویان فراهم گردد .

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز در ادامه یاد آور شد: روز دانشجو یاد آور 16 آذر 1332 است که به دنبال کودتای 28 مرداد 1332 که در واقع  کودتای سیاه و ننگین که حلاوت  نهضت  ملی شدن نفت را در ایران عزیر تلخ نمود، اتفاق افتاد.

دکتر"فریمان ابراهیم زاده" گفت:نیکسون معاون ریاست جمهوری آمریکا به ایران آمد تا نتایج پیروزی سیاسی امید بخش  را که با خوی استبداد و استکباری منجر به کودتا شده بود و رژیم دست نشانده خود را حاکم  نموده بود به رخ بکشاند  و در واقع به ملت ایران دهن کجی کند که دانشجویان مبارز تصمیم گرفتند هنگام ورود نیکسون نفرت خود را به دستگاه کودتا نشان دهند و همراه سایر اقشار جامعه کینه و نفرت خود را اعلام داشتند .

وی افزود :اعتراضات از دانشکده پزشکی و داروسازی آغاز شد و با ورود نیروهای نظامی به دانشکده فنی 3 دانشجو بنام های شهیدان  «قند چی،بزرگ نیا و شریعت رضوی» به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

دکتر"ابراهیم زاده" تاکید کرد:هر چه داریم از رشادت های شهداست و اگر جان فشانی این انسان های ایثارگر نبود امروز امنیت نداشتیم و اگر شهدا نبودند آرامش در منطقه نبود.

به گفته وی روز دانشجو یادآور روحیه استکبار ستیزی و استبداد ستیزی است دانشجویان همراه سایر آحاد ملت آغاز گر نهضت اسلامی در کشور بودند بدینگونه که شاهد پیروزی شکوهمند انقلاب در بهمن 1357 شدیم.

وی افزود: امید آن داریم که با تلاش و کوشش نسل جوان و دانشجویان متعهد و پر تلاش در توسعه جامعه بخصوص در عرصه های بهداشتی درمانی موفق عمل نماییم .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.