شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸

مراسم تقدیر و معارفه مدیر بازرسی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

مراسم تقدیر و معارفه مدیر بازرسی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

مراسم تقدیر و معارفه مدیران بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور هیات رییسه، مدیران ستادی و جمعی از کارکنان دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان به نقل از وبدا، مراسم تقدیر و معارفه مدیران بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور هیات رییسه، مدیران ستادی و جمعی از کارکنان بر گزار شد.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک - رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)، در این مراسم گفت: سیستم های بازرسی و حراست، سد دفاعی مهم سازمان ها برای پیشگیری از ورود عوامل مخرب هستند.

وی افزود: انسان کاملترین موجودی است که خداوند متعال خلق کرده است و تقریباً فیژیولوی بدن او شبیه یک سازمان است که می تواند به عنوان الگویی مناسب برای سیستم های نظارتی و بازرسی در سازمان ها باشد. وی ادامه داد: همان گونه که در بدن انسان، ارگان ها و اندام های مختلفی برای پیشگیری از ورود عوامل بیماری زا و مخرب در حال فعالیت می باشد،  سیستم های بازرسی و حراست نیز باید، همانند سد دفاعی در مقابل ورود عوامل مخرب عمل نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بر نقش ارزنده بازرسی و حراست تاکید نمود و از این دو واحد به عنوان چشم های همیشه بیدار سازمان یاد کرد، که در راستای یک هدف واحد و مشخص در تلاش هستند.

قانونمندترین و هوشیار ترین افراد سازمان باید در واحدهای بازرسی و حراست شاغل باشند 
دکتر یوسف زاده، تصریح کرد: قانونمندترین و هوشیار ترین افراد سازمان باید در واحدهای بازرسی و حراست شاغل باشند و کسی که در در این دو واحد مشغول به کار است، باید به صورت شبانه روزی و بی وقفه و با چابکی در راستای اهداف سازمانی تلاش کند.

وی با اشاره به همپوشانی دو واحد حراست و بازرسی، ادامه داد: در گام نخست، اقدامات بازرسی و حراست باید در راستای مشاوره دادن، تذکر و پیشگیری از وقوع تخلف در سازمان باشد و در جایی که مشاوره و تذکر اثر بخش نیست باید با شدت و حدت برخورد شود.

این مقام مسوول تاکید کرد: کسی که در بازرسی کار می کند باید یک کارشناس قوی باشد و بر بخشنامه ها، آیین نامه ها و قوانین و مقررات حاکم بر ساختار دانشگاه کاملاً واقف باشد. وی ادامه داد: سیستم های نظارتی دانشگاه باید بر تمامی عملکرد های داخل سازمان احاطه داشته باشند تا بتوانند در کوچکترین زمان ممکن مشکلات را شناسایی و برای بهبود آن اقدام نمایند.

دکتر یوسف زاده، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روز به روز در حال پیشرفت و حرکت به سوی تعالی است، و در این مسیر تفکرات سنتی مبتنی بر آزمون و خطا، کارساز نیست. انتظار می رود حوزه های مختلف به صورت کاملاً علمی و با استفاده از مشاوران کار آمد و کار آزموده برای ارتقای دانشگاه تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین، علی اسماعیلی- مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)، با بیان حدیثی از پیامبر (ص) در این مراسم گفت: اگر کسی مسوولیتی در جامعه بر عهده می گیرد باید برای انجام آن مسوولیت به نحوی تلاش کند، که برای انجام کارهای شخصی خود  وقت می گذارد و تلاش می کند. تا در دنیا و آخرت پیش خلق و خدای خود شرمسار و سر افکنده نباشد.

در ادامه دکتر مسعود نوروزی – سرپرست جدید اداره بازرسی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن قدرانی از حسن اعتماد ریاست دانشگاه، گفت: به همراه همکارانم در اداره بازرسی، با دیدگاه اصلاح طلبانه و عاری از مچ گیری و مجرم انکاری، همچون گذشته در راستای اهداف دانشگاه گام بر می داریم. در این راستا با استفاده از مشاوره و پیشنهادات سازنده اساتید و کارکنان برای رسیدن به اهداف متعالی دانشگاه، تلاش خواهیم کرد.  

سپس از زحمات میترا صدقی ثابت مدیر قبلی اداره بازرسی تقدیر شد و سرپرستی اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دکتر مسعود نوروزی، سپرده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.