شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷

جلسه توجیهی مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا برگزار شد

جلسه توجیهی مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا برگزار شد/ از بررسی شیوه‌نامه رتبه بندی مفدا تا تشریح ساختار منابع انسانی مفدا

جلسه توجیهی مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا با هدف آشنایی با روند فعالیت مفدا و آموزش فعالیت بر روی سامانه مفدا برگزار شد.

به گزارش مفدا، اولین نشست توجیهی مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا با هدف آموزش سامانه تولید محتوای مفدا و بررسی شیوه‌نامه رتبه‌بندی شعب دانشگاهی مفدا روز شنبه سوم آذرماه در محل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.  

در ابتدای این جلسه عادل فندرسکی دبیر شورای هماهنگی مفدا ضمن عرض خوشامدگویی به مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا در خصوص فعالیت پایگاه خبری مفدا توضیحاتی ارائه داد.  

وی با اشاره به روند رو به رشد فعالیت مفدا گفت: مفدا از سال ۱۳۹۵ کار خود را آغاز کرده و با گذشت چند سال شاکله و ساختار خود را به دست آورده  و رتبه بندی شعب دانشگاهی مفدا نیز در جهت تشویق وتقویت مفداهای دانشگاهی طراحی شده و در بهبود کمی و کیفی مطالب تولیدی موثر خواهد بود.  

در ادامه محمد عارفی تبار دبیر سرویس دانشگاهی مفدا با مرور روند تولید  محتوا بر روی سامانه مفدا توضیحاتی را ارائه داد.  

وی همچنین "شیوه‌نامه فاز یک رتبه بندی مفدا" و " شیوه‌نامه صدور کارت شنایی مفدا" را بررسی و در خصوص نحوه فعالیت شعب دانشگاهی مفدا برای تولید اخبار توضیحاتی را ارائه داد.

همچنین در بخشی از این جلسه رضا ناصری مسئوول واحد سمعی بصری مفدا موارد مورد نیاز در خصوص تولیدات چند رسانه‌ای و استانداردهای این حوزه را آموزش داد.

در ادامه مهدی معماری مدیر مفدا در خصوص روند فعالیت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت:  با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید سیاست‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها دچار تغییر و تحول شد و تلاش شد که به قول‌هایی که دولت در این حوزه داده است عمل کنیم.

وی افزود: سیاستی نظیر قانون‌گرایی، تضارب آرا، ایجاد بستر  آزاد اندیشی از جمله موضوعاتی است که در دولت دوزادهم تلاش می‌شود به آن جامه عمل پوشانده شود.

معماری همچنین در خصوص روند رو به رشد فعالیت‌های دانشجویی توضیح داد:  در یک دوره‌ای هزینه فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها بسیار زیاد بود و دانشجویان از فعالیت فرهنگی و سیاسی جدا شدند و کمتر در این حوزه فعال شدند. اما این فضا از سال ۱۳۹۳ به مرور بهتر شد.

وی خاطرنشان شد: مفدا یک رسانه دولتی است که با تکیه بر ظرفیت‌های دانشجویی در تلاش است که اخبار منتشر شده نهادهای دانشجویی را به بهترین شیوه منعکس کند که البته هم اکنون به طور کامل نتوانسته است این مهم محقق شود.

معماری خطاب به مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا، نیروی انسانی توانمند را مهمترین عامل پیشرفت پایگاه‌های خبری مفدا دانست و گفت: قرار بر این است با آموزش‌هایی که برای نیروهای مفدا برگزار می‌کنیم بتوانیم توانمندی مفدا را در حوزه تولید محتوا افزایش دهیم.

وی در خصوص نظام نامه آموزشی فعالان مفدا توضیح داد: طبق نظام‌نامه آموزشی مفدا،   چهار سطح آموزشی  داریم که  اگر کسی گواهی هر چهار دوره را کسب کند می‌تواند به عنوان دبیر یکی از سرویس‌های پنج‌گانه مفدا فعالیت کند.

در این جلسسه مدیران جدید شعب دانشگاهی مفدا مسائل و مشکلات پیش روی خود را مطرح و در خصوص آن توضیح دادند.

عدم تخصیص بودجه کافی، عدم وجود امکانات رسانه‌ای، کمبود نیروی انسانی، بی توجهی به فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت مفداهای دانشگاهی از جمله مسائلی بود که توسط مدیرات شعب دانشگاهی مفدای حاضر در جلسه مطرح شد.

همچنین در ادامه ساختار منابع انسانی مفدا و شیوه‌نامه ارائه خدمات رسانه‌ای در دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم استفاده از افراد حرفه‌ای در حوزه رسانه به عنوان دبیران سرویس و ارتباط سازنده با نهادهای دانشجویی تاکید شد.

گفتنی است، پایگاه‌های خبری مفدا از سال ۱۳۹۵ در دانشگاه‌ها با هدف انعکاس اخبار دانشگاهی شکل گرفت که مدیران این پایگاه با معرفی معاون فرهنگی و دانشجویی و انتصاب وزارت بهداشت در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.