سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵

اولین دوره مراسم پخش کنفرانس TED MED در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

کنفرانس تی ام دی اردبیل

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای اولین بار در قطب ۲ و به عنوان دومین دانشگاه در کشور اقدام به برگزاری مراسم پخش کنفرانس جهانی TED MED نموده است.

به گزارش مفدا اردبیل، کنفرانس TED MED کنفرانس جهانی با موضوع ایده های برتر تحقیقاتی در سطح جهان میباشد که به صورت سالانه به مدت ۳ روز با حضور دانشمندان، اساتید و صاحب نظران در حوزه سلامت با ۵۰ سخنرانی در مرکز این کنفرانس در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار میگردد و طی یک هفته در دانشگاه های معتبر ۱۲۱ کشور جهان این مراسم علمی پخش میشود.

انجمن پزشکی نوین تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، با هماهنگی های صورت گرفته با مرکز TED MED  در آمریکا اقدام به برگزاری مراسم نمود. انجمن پزشکی نوین برای تمامی فیلم های پخش شده که به صورت انگلیسی بودند، زیر نویس فارسی به منظور فهم بهتر مطالب برای همه دانشجویان ایجاد کرده بود.

طبق برنامه تایین شده ابتدا جناب آقای آریا عابدی اصل به عنوان دبیر انجمن پزشکی نوین و نیز دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توضیحاتی را در خصوص این مراسم ارایه نمود. سپس جناب آقای دکتر دادخواه به عنوان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به ایراد سخنرانی فرمودند.

در بخش اصلی مراسم قبل از پخش سخنرانی های منتخب که توسط اساتید دانشگاه از بین ۵۰ سخنرانی TED MED ۲۰۱۶ انتخاب شده بودند، از اعضای هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دعوت گردید تا به منظور بیان دیدگاه ها و نقطه نظرهایشان در خصوص این مراسم جهانی و نیز شرح و بسط مطالب عنوان شده در سخنرانی ها دانشجویان را هدایت و راهنمایی فرمایند که میتوان به سخنرانی جناب آقای ((دکتر پرویز مولوی)) عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که قبل از پخش فیلم سخنرانی ((دکتر توماس رایان)) با موضوع ((بازگرداندن حافظه از دست رفته)) و همچنین سخنرانی جناب آقای ((دکتر بهزاد داورنیا)) دکتری ژنتیک پزشکی و عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که قبل از فیلم سخنرانی ((دکتر چالز چیو)) با موضوع ((روش های نوین شناسایی بیماری های عفونی با استفاده از تزتیب گذاری ژنتیکی)) اشاره نمود.

در نهایت جناب آقای ((دکتر محمد جوهری)) داروساز و متخصص شیمی دارویی و عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل قبل از پخش فیلم سخنرانی ((دکتر نیر بارجیلای)) با موضوع ((استفاده از دارو برای افزایش طول عمر)) و فیلم سخنرانی ((دکتر پارتو سینگوپتا)) با موضوع ((استفاده از تکنتولوژی در جراحی قلب)) به زبان انگلیسی به ایراد سخنرانی و راهنمایی دانشجویان پرداختند.

قابل ذکر است بیش از ۳۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که بیشتر از ظرفیت سالن برگزاری مراسم بود با استقبالی پرشور از این مراسم علمی که از ساعت ۱۴ الی ۱۹ روز یکشنبه تاریخ ۲۱/۹/۱۳۹۵ برگزار گردید علاقه خود را نسبت به پیگیری علم روز دنیا نشان دادند.

عنوان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.