شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹

دانشجوی اهل تسنن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

همه دانشجویان اعم از شیعه و سنی با پی‌گیری می‌توانند به مطالبات به حق خود دست یابند

حق گویی

محمد حق گویی دانشجوی اهل تسنن و دبیر شورای هماهنگی کانون‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است همه دانشجویان اعم از شیعه و سنی با پی‌گیری می‌توانند به مطالبات به حق خود دست یابند.

محمد حق گویی دانشجوی اهل تسنن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشجوی رشته پرستاری و دبیر شورای هماهنگی کانون‌های این دانشگاه است. حق گویی در گفتگو با مفدا در اهمیت هفته وحدت گفت: وقتی گروهی گرد هم می‌آیند و اهداف و آرمان‌هایی را تعریف می‌کنند، ممکن است به مرور زمان این آرمانها کم‌رنگ شده و فراموش شوند. به همین دلیل  نیاز است تا روزهایی برای یادآوری این اهداف مشخص و نام گذاری شوند. هفته وحدت برای یاد آوری اهداف مشترک مسلمانان نام گذاری شده است. بحث تشویق مسلمانان به وحدت از زمان پیامبر(ص) برای اقشار مختلف جامعه وجود داشته و آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا» به همین مناسبت نازل شده است و این نشان از تاکید دین اسلام بر امر وحدت است. وحدت یکی از محورهای پیشرفت در هر جامعه‌ای است و پیشنهادم این است که وحدت از قالب کلمات خارج شده و هرچه بیشتر در عمل اجرا شود.

حق گویی وجه مشترک همه ادیان و مذاهب را در ایران حس وطن دوستی عنوان کرد و گفت: در ایران اسلامی اهل سنت، شیعه، یهودی و مسیحی همه و همه یک وجه مشترک داریم و آن ایران است. همه مذهبها، دینها، فرقه ها و اقلیتها در موضوع ایران وحدت نظر داریم و چه خوب است که همین وجه اشتراک را برای همدلی بیشتر در نظر بگیریم. اهل سنت در طول چهل سال گذشته حسن نیت خود را نشان داده‌اند. در سراسر ایران و در مرزها اهل سنت به خوبی و با جان خود از وطن دفاع کرده‌اند و شهدای اهل سنت در دفاع از خاک ایران کم نیستند.

دبیر شورای هماهنگی کانون‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانشجو را عضوی تاثیر گذار در جامعه دانست و گفت: دانشجو می‌تواند با توجه تجربیات و تحصیلاتی که دارد جامعه و عموم را به سمت وحدت سوق داده و جامعه را به اتفاق نظرها و مشترکات نزدیک کند. رسیدن به خواسته‌های دانشجویی در همه گروهها از جمله اهل تشیع و تسنن و کانون‌ها و تشکلها نیازمند تلاش و پی‌گیری مداوم است. دانشجویان اهل سنت در دانشگاه  ما می‌توانند با پی‌گیری و مطالبه به خواسته‌های خود برسند. در دانشگاه ما مجموعه معاون دانشجویی و فرهنگی با روی گشاده و باز از همه دانشجویان بدون توجه به مذهب استقبال می‌کنند.

این دانشجوی اهل تسنن در تشریح نحوه تعامل خود با دانشجویان مذاهب دیگر  تصریح کرد: به عنوان یک دانشجوی اهل سنت با همه دوستان و هم دانشگاهی ها به طور یکسان و با احترام برخورد می‌کنم و تفاوتی بین اهل سنت و شیعه قائل نیستم. بهترین و نزدیک‌ترین دوستانم از شیعیان هستند. امیدوارم روزی برسد که ایرانی آباد برای زندگی تمام ادیان اقلیتها و مذاهب داشته باشیم و انشاالله روزی را ببینیم که ایران جایی برای دگرپذیری، هم اندیشی، حق خواهی و اتحاد و وحدت نه تنها شیعه و سنی بلکه برای همه ایرانی ها باشد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.