شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳

سوم آذرماه برگزار می‌شود؛

برگزاری نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام با حضور ۴۰ چهره خارجی/ بررسی نقش جنبش دانشجویی در حل مسئله یمن

همایش دانشجویان جهان اسلام

نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام و یا کمیسیون دانشجویی سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی سوم آذر ماه برای اولین بار در تاریخ کنفرانس وحدت اسلامی با حضور نمایندگان دانشجویان داخل کشور در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، علیرضا فیروزی، رئیس کمیسیون دانشجویی سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، گفت: نخستین نشست دانشجویان جهان اسلام و یا کمیسیون دانشجویی سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی امروز برای اولین بار در تاریخ کنفرانس وحدت اسلامی با حضور دبیران و اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌های دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان لندن به نمایندگی از انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا، نمایندگان دانشجویان داخل کشور و بیش از ۴۰ چهره خارجی از بیش از ۱۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

وی به حضور دانشجویانی از کشورهای ایتالیا، ترکیه، عراق، لبنان، فلسطین، ساحل عاج، نیجریه، هندوستان، افغانستان و کشمیر در نشست دانشجویان جهان اسلام اشاره کرد و افزود: این کمیسیون با دستور و حمایت آیت الله اراکی، رئیس مجمع تقریب مذاهب تشکیل شده است و یک نقطه عطفی در کنفرانس امسال و وجه تمایزی با کنفرانس‌های سال‌های قبل است.

فیروزی افزود: بررسی راهکارها و نقش جنبش دانشجویی مسلمان در حل مسئله یمن و فلسطین به عنوان دو اولویت جهان اسلام و همچنین بررسی راهکارها جهت ارتباط، استمرار جلسات، انسجام و تشکیل یک اتحاد بین المللی در سطح دانشجویان جهان اسلام با بهره گیری از ظرفیت‌ها و توان دانشجویان حاضر در کمیسیون را دو محور نشست دانشجویی امروز عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سخنران ویژه این نشست دانشجویی آیت الله اراکی، رئیس مجمع تقریب مذاهب و دیگر چهره‌های شرکت کننده در این کنفرانس هستند.

به گزارش دانشجو، فیروزی گفت: رویکرد این بوده که این کمیسیون از فعالیت شکلی، نمایشی و تشریفاتی خارج شود و بیشتر گفتگو محور و حول هم اندیشی باشد. امیدواریم این نشست نقطه آغازی برای تشکیل یک جبهه ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی در سطح دانشجویان جهان اسلام و تشکیل یک اتحاد جامع میان دانشجویان مسلمان شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.