شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

اهم اقدامات اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد درهفته ای که گذشت

حاجی زاده_مشهد

اتمام طرح پایش سلامت روان دانشجویان ، برگزاری کارگاه اموزشی حل مسئله در دانشکده دندانپزشکی ، برگزاری جلسه همتایاران دانشکده داروسازی  با مسئول استادان مشاور دانشکده ، برگزاری اولین جلسه توجیهی طرح همتایاران دانشکده پرستاری ، حضور کارشناس اداره مشاوره در جلسه استادان مشاور دانشکده داروسازی و برگزاری نشست های خوابگاهی دانشجویان در دفتر مشاوره کوی پردیس اهم اقدامات اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد درهفته ای که گذشت بود.

به گزارش مفدا مشهد،اتمام طرح پایش سلامت روان دانشجویان ، برگزاری کارگاه اموزشی حل مسئله در دانشکده دندانپزشکی ، برگزاری جلسه همتایاران دانشکده داروسازی  با مسئول استادان مشاور دانشکده شان، برگزاری اولین جلسه توجیهی طرح همتایاران دانشکده پرستاری ، حضور کارشناس اداره مشاوره در جلسه استادان مشاور دانشکده داروسازی و برگزاری نشست های خوابگاهی دانشجویان در دفتر مشاوره کوی پردیس اهم اقدامات اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد درهفته ای که گذشت بود.

فاطمه مرادی کارشناس این اداره ضمن برشمردن این اقدامات گفت:روانشناسان دانشکده ها، هرساله طبق دستور العمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، در بازه زمانی تعیین شده از سمت وزارت متبوع ، طرح غربالگری و پایش سلامت روان را برای دانشجویان نو ورود  را اجرا می کنند.

در اجرای این طرح از پرسشنامه سلامت عمومی که ۲۸ سوال دارد استفاده می شود، هدف از اجرای این طرح شناسایی مشکلات روانشناختی دانشجویان و پیشگیری از حاد شدن این مشکلات ،استفاده از نتایج بدست آمده جهت برنامه ریزی برای فعالیتهای پیشگیرانه و درمانی می باشد. کارشناسان اداره مشاوره سلامت روان در دانشکده های خود موفق به اتمام فاز اول این طرح که اجرای آزمون مذکور بود، شدند.

وی افزود: همچنین در ادامه برگزاری کارگاه های آموزشی مهارتهای زندگی برای دانشجویان نو ورود ، پریسا شاهرخی روانشناس دانشکده دندانپزشکی کارگاه آموزشی مهارت حل مسئله  را برای دانشجویان در تاریخ ۲۶ آبان ۹۷ در این دانشکده برگزار کرد . در این کارگاه دانشجویان با مفاهیمی چون تعریف مسئله و تفاوت ان با مشکل ، بارش فکری، مراحل حل مسئله و  چگونگی استفاده از این مهارت در برخورد با مسایل، آشنا شدند.

بنا بر گزارش روانشناس دانشکده داروسازی اولین جلسه همتایار مشاوران در این دانشکده با حضور آمنه ادیب روانشناس دانشکده و خانم دکتر رضوی مسئول استادان مشاور آن دانشکده ۲۷ ابان ماه ۹۷ در محل سالن جلسات  دانشکده برگزار شد. هدف از برگزاری این جلسه معرفی طرح استادان مشاور و چگونگی تعامل دانشجویان با استاان مشاور بود که مقرر شد همتایاران با تعامل با استادان مشاور خود جلساتی برای نشست های صمیمانه دانشجویان با استادان مشاور خود برگزار کنند.

همچنین در تاریخ اول آذر ماه۹۷جلسه استادان مشاور دانشکده داروسازی با حضور بیش از ۲۰ نفر از اساتید مشاور آن دانشکده  برگزار شد.

در این جلسه دکتر مرجان رضوی مسئول استادان مشاور دانشکده ضمن تشکر از استادان مشاور فعال، در خصوص نتایج ارزیابی استادان مشاور نکاتی را بیان نمودند وی  همچنین بر ارسال گزارشات به موقع استادان مشاورتاکید نمودند . در ادامه، استادان مشاور ان دانشکده دغدغه های خود در خصوص طرح مذکوررا بیان نمودند. در پایان فاطمه مرادی کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان با اشاره به  مصوبات هشتمین جلسه کمیته مرکزی استادان مشاور ، بر برگزاری نشست استادان مشاور با دانشجویان تحت سرپرستیشان به طور منظم و ثابت ، جهت برقراری ارتباط و تعامل موثر با آنان و همچنین برگزاری هسته پیشرفت تحصیلی دانشکده در خصوص تصویب بسته شدن پورتال دانشجویی دانشجویان دچار افت تحصیلی که به روانشناس دانشکده  یا استاد مشاور خود مراجعه نداشته اند ، تاکید کرد.

از دیگر اقدامات اداره مشاوره و سلامت روان در هفته ای که گذشت برگزاری اولین جلسه توجیهی طرح همتایار مشاور دانشکده پرستاری در تاریخ اول آذر ماه با حضور حمید دهقانیان مسئول طرح همتایار مشاور، ربابه خیری روانشناس دانشکده پرستاری و همتایاران آن دانشکده بود.

در این جلسه ضمن معرفی اعضا ، هدف از اجرای طرح همتایارمشاور تبیین گردید و در ادامه با بیان مشکلات موجود در دانشکده، به هم اندیشی در خصوص رفع چالش های موجود پرداخته شد.

مددکاران خوابگاههای دانشجویی هم چهارمین و آخرین جلسه  نشست های خوابگاهی با موضوع مشاوره پیش از ازدواج ۳۰ آبانماه ۹۷ در محل خانه فرهنگ برگزارکردند . در این نشست که درتاریخهای دوم، نهم ، بیست وسوم و سی ام آبان ماه توسط معصومه عشقی زاوه ،مددکار اداره مشاوره و سلامت روان برگزار شده بود، در خصوص موضوعاتی چون چگونگی  ارتباط با جنس متفاوت ، تفاوتهای عشق و دوستی ،تفاوتهای دلبستگی و وابستگی ، بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.